LMT un Lattelecom: uzņēmumu apvienošanās ieguvums būs līdz 47 miljoniem latu

2013. gada 04. oktobris plkst. 13:56
Autors: Gunta Kursiša
Sadaļa: Tehnoloģijas
Dalies ar šo rakstu

Uzņēmumu SIA Latvijas Mobilais telefons (LMT) un SIA Lattelecom apvienošanas maksimālie finansiālie ieguvumi būtu no 39 līdz 47 miljoniem latu, kopīgi aprēķinājušas kompāniju padomes.

Abu uzņēmumu padomju pārstāvji strādāja atsevišķā darba grupā, organizējot divas sēdes – 16. septembrī Rīgā un 24. septembrī Stokholmā. Tajās tika analizēti un diskutēti visi novērtējumi un pieņēmumi, kas izmantoti sinerģijas aprēķinam, teikts uzņēmumu izplatītajā paziņojumā.

LMT un Lattelecom pārstāvji norāda, ka precīzāks aprēķins par ieguvumiem atkarīgs no vairākiem nākotnē sagaidāmiem apstākļiem un riska faktoriem.

Aprēķini veikti atbilstoši šā gada 9. septembrī Ministru kabineta izveidotās darba grupas uzdevumam un 30. septembrī iesniegti izskatīšanai ekonomikas ministram, informē Lattelecom padomes priekšsēdētājs Gatis Kokins.

Jau rakstīts, ka ekonomikas ministrs Daniels Pavļuts pauda, ka no valstij daļēji piederošo telekomunikāciju uzņēmumu SIA Lattelecom un SIA LMT apvienošanas iegūtu patērētāji. Viņš norādīja, ka pašlaik telekomunikāciju tirgus strauji attīstās, tas konkurē jau ar tradicionālajām mediju kompānijām satura radīšanā. Līdz ar to, apsverot ciešāku Lattelecom un LMT sadarbību, sinerģiju vai apvienošanu, patērētāji noteikti iegūtu, jo kompānijām tas ļautu radīt jaunus pakalpojumus. Jautāts, vai viņš viennozīmīgi atbalsta abu uzņēmumu apvienošanu, Pavļuts norādīja, ka viennozīmīgi nevar palikt pašreizējā situācija, jo ar vairākiem pakalpojumiem abi, daļēji valstij piederošie uzņēmumi viens ar otru konkurē.

Elektronisko sakaru operatora Lattelecom kapitāldaļas pieder Latvijas valstij (51%) un TeliaSonera (49%). Savukārt mobilo sakaru operatorā LMT 49% kapitāldaļu pieder TeliaSonera, 23% - Lattelecom, 23% - Latvijas Valsts radio un televīzijas centram, 5% - Latvijas valstij caur Privatizācijas aģentūru.

Dalies ar šo rakstu
Atslēgvārdi

Populārākās ziņas

Nepalaid garām