Loginova ēras beigas 

Pēc 19 amatā pavadītiem gadiem atlūgumu iesniedzis Rīgas brīvostas pārvaldnieks Leonīds Loginovs. Dienas Biznesa uzrunātie Rīgas brīvostas valdes pārstāvji gan no valsts, gan pašvaldības puses izrāda pārsteigumu, bet komersanti ir visai bažīgi par notiekošo. L.Loginovs uz DB telefona zvaniem neatbildēja. Viņš trešdien Rīgas brīvostas valdes sēdē iesniedzis atlūgumu, prasot atbrīvot viņu no amata ar 10. martu.

Egons Mudulis, 26.01.2017
1/2

Foto: LETA

Tagad visa Latvija būs laimīga, ka panākts Valsts kontroles iecerētais, ironizē kāda galvaspilsētas termināļa pārstāvis. Jautājums gan ir par to, kas tad tagad būs reālā darba darītājs. Virmojot versijas, ka īstenotās strukturālās izmaiņas, kur L.Loginovs ticis pie jauna vietnieka, ir bijis priekšvēstnesis pārvaldnieka aiziešanai, lai vajadzīgais cilvēks vēlāk varētu nonākt viņa krēslā. Pašreiz gan ostai ir daudz izaicinājumu, tostarp krītošā kravu statistika un dažādi tās darbību ietekmējoši nākotnes projekti, piemēram, elektrifikācija. Vaicāts par iespējamo varas vakuuma risku, uzņēmējs ironizē, ka arī līdz šim pārvaldes darbs bija apstājies, kad pārvaldnieks devies uz īpašumiem siltajās zemēs.

Arī kāda cita termināļa pārstāvis zināja teikt, ka veiktās strukturālās izmaiņas, piemēram, attiecībā uz mārketinga departamentu un tehnisko dienestu nav bijušas pārdomātas, taču ir bijis skaidrs mājiens L.Loginovam savlaicīgi prasties amatu pamest. To, kas varētu nākt viņa vietā, komersants nezināja, taču pieļāva iespēju, ka kāds no vietniekiem varētu pildīt pārvaldnieka pienākumus pat vairākus gadus.

Visu rakstu Loginova ēras beigas lasiet 26. janvāra laikrakstā Dienas Bizness.

Jaunākais izdevums