Lokenbahu virza par regulatora padomes priekšsēdētāju

2011. gada 09. februāris plkst. 17:00
Sadaļa: Citas ziņas
Dalies ar šo rakstu

Ekonomikas ministrijas (EM) konkursa komisija Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas (SPRK) un Konkurences padomes (KP) padomes locekļu pretendentu atlasē pieņēmusi lēmumu par atbilstošākajiem kandidātiem.

SPRK padomes priekšsēdētāja amatam konkursa komisija par atbilstošāko kandidātu atzinusi Valdi Lokenbahu – Latvijas Zinātņu akadēmijas Goda doktoru, informācijas tehnoloģiju inženieri ar specializāciju sistēmanalīzē, projektu un uzņēmumu vadībā, kvalitātes sistēmu ieviešanā un realizācijā uzņēmumos, uzņēmumu stratēģijas izstrādes vadībā un realizācijā. V.Lokenbahs šobrīd ir Eiropas kustības Latvijā viceprezidents, viņam ir arī ilggadēja pieredze uzņēmumu un nevalstisko organizāciju vadībā.

SPRK Padomes locekļa amatiem konkursa komisija par atbilstošākajiem atzinusi zvērinātu advokātu, pašreizējās SPRK padomes locekli Rolandu Irkli, kuram ir darba pieredze gan privātajos juridiskajos birojos, gan valsts sektorā. Tāpat padomes locekļa amatam tiek virzīts Gints Zeltiņš, kurš iepriekš strādājis Rīgas sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijā; ekonomisti ar specializāciju finanšu vadībā un uzņēmējdarbībā Inesi Ikstenu ar vairāk nekā 15 gadu pieredzi administratīvajā darbā valsts pārvaldē un pieredzi darbā vienā no SPRK regulējamām nozarēm, kā arī finanšu analītiķi un ekonomistu ar specializāciju vadības zinātnēs un uzņēmējdarbības vadībā Andri Aniņu ar darba pieredzi darbā gan valsts un pašvaldības uzņēmumos, gan privātajās struktūrās. Pavisam konkursā uz SPRK padomes priekšsēdētāja amata vietu pieteicās 5 pretendenti, uz padomes locekļu amatiem - 25 pretendenti.

Savukārt par atbilstošāko pretendentu uz vakanto KP locekļa amatu konkursa komisija izvēlējusies Dainu Šulmani - juristi ar specializāciju tiesību zinātnēs un vēsturnieci – ar pieredzi darbā gan privātos, gan pašvaldību uzņēmumos, izpratni par valsts pārvaldes darbu, kā arī skaidru vīziju par KP darbības prioritātēm un tuvākajā laikā veicamajiem pasākumiem konkurences sekmēšanai. Konkursā uz KP padomes locekļa amatu savu kandidatūru pieteica arī pašreizējais KP padomes loceklis Dzintars Striks, kuram pilnvaru termiņš beigsies 2011.gada 13.martā. Konkursa komisija, izvērtējot viņa līdzšinējo darbību un gūstot apliecinājumu par viņa gatavību turpināt iesākto, nolēma atbalstīt Dz.Strika kandidatūras virzīšanu KP locekļa amatam uz otru pilnvaru termiņa laiku. 

Konkursā uz KP padomes locekļa amatu pieteicās 22 pretendenti.Šobrīd SPRK padomē ir vakantas 2 amata vietas, tāpēc pēc pretendentu apstiprināšanas Saeimā  padomes priekšsēdētāja amata pienākumus sāks pildīt Valdis Lokenbahs, savukārt padomes locekļa – Rolands Irklis. Trijiem SPRK padomes locekļiem pilnvaru termiņš beigsies 2011.gada jūlijā, kad amata pienākumus sāks pildīt pārējie 3 pretendenti. Svarīgi atzīmēt, ka visi amatu kandidāti vēl jāakceptē gan Ministru kabinetam, gan Saeimai.

Dalies ar šo rakstu
Atslēgvārdi

Populārākās ziņas

Nepalaid garām