Ražošana

Lolo sapni par savu zīmolu

Kristīne Stepiņa, 03.10.2016

Foto: Ritvars Skuja, Dienas Bizness

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Mēbeļu ražotājs SIA Spals audzē muskuļus Latvijas tirgū un lolo sapni par savu zīmolu, pirmdien vēsta laikraksts Dienas Bizness.

SIA Spals īpašnieks Jānis Nudiens stāsta, ka lēmums būvēt mēbeļu ražotni Iecavas novadā tika pieņemts galvenokārt tā ģeogrāfiskās atrašanās dēļ – netālu galvaspilsētai. Tāpat būtisks faktors ir iespēja paplašināties un darbaspēka pieejamība – darbinieki brauc arī no tuvākajiem novadiem – Bauskas, Jelgavas un arī no Rīgas.

«Mēs esam specifisks uzņēmums, kas izgatavo savā tirgus nišā labu produktu ar augstu inženiertehnisko pievienoto vērtību. Ja mūsu darbību varētu salīdzināt ar automašīnu biznesu, tad daudzi zina, kas ir Audi un BMW, bet nezina, kas šiem automobiļiem ražo ģeneratorus un starterus. Mūsu mērķis ir būt spēcīgam apakšuzņēmējam. Līdz šim tas ir izdevies – būt, noturēties un attīstīties. Pēdējā laikā jūtu, ka klienti no mums vēlas saņemt produktu pa tiešo, lēnām ejam šajā virzienā, kaut kad plānojam startēt arī ar savu zīmolu. Uzņēmumā tiek veiktas reformas, tikko pabeidzām ieviest uzņēmuma vadības sistēmu, tagad beidzot sākam baudīt tās ieguvumus,» saka J. Nudiens.

Vadības sistēmas ieviešana, ko 40% apjomā līdzfinansējums nācis no Eiropas Savienības fondiem, prasījusi trīs gadus un lielus finanšu resursus, taču kopējo summu uzņēmuma vadītājs neatklāj.

Visu rakstu Cīnās par darbiniekiem lasiet 3. oktobra laikrakstā Dienas Bizness.

Komentāri

Pievienot komentāru