Lotē Centrs-1 darbosies līdzšinējie pārvadātāji

Autors: Līva Melbārzde
2010. gada 28. decembris plkst. 13:50

Kamēr konkursa kārtībā tiks izraudzīti uzņēmumi, kuri tiesvedības laikā nodrošinās sabiedriskā transporta pakalpojumu lotē Centrs-1, šo maršruta tīkla daļu apkalpos līdzšinējie pārvadātāji – SIA Jelgavas autobusu parks un a/s Liepājas autobusu parks.

Līgumu pagarināšana ar minētajiem pārvadātājiem ir atbilstoša LR Augstākās tiesas Senāta nepārsūdzamajam lēmumam, kas pieņemts šā gada 17.novembrī un kurā uzvērts valsts pienākums nodrošināt sabiedriskā transporta pakalpojumu sniegšanas nepārtrauktību.

Konkurss par sabiedriskā transporta pakalpojuma pasūtījumu lotē Centrs-1 tiks izsludināts nākamā gada sākumā. Plānots, ka pieteikumu saņemšana, izvērtēšana un uzvarētāja noskaidrošana ilgs aptuveni četrus mēnešus. Jāatzīmē, ka gaidāmais konkurss paredz visas lotes nodošanu vienam vai vairākiem pārvadātājiem, kuri uzņemsies gan rentablo, gan nerentablo reisu apkalpošanu maršruta tīkla daļā Centrs-1.

Lotē Centrs-1 iekļauti 32 dažādi maršruti, kuri pamatā koncentrējas Latvijas vidienē. Piemēram, to skaitā ir maršruti Rīga-Aizkraukle, Rīga-Tukums, Rīga – Bauska, Aizkraukle-Sigulda, Jelgava-Tukums. Tiesvedība par tiesībām sniegt sabiedriskā transporta pakalpojumu šajā maršruta tīkla daļā ilgst kopš 2008.gada.
DB jau rakstīja, ka Administratīvā apgabaltiesa šogad oktobrī uzlika Autotransporta direkcijai (AD) par pienākumu slēgt līgumus par pakalpojumu sniegšanu maršrutu tīklā Centrs 1 ar pieciem reģionālajiem pārvadātājiem, kuri iepriekš apstrīdēja AD konkursa rezultātus. Apgabaltiesa izvērtēja pārvadātāju Tukuma auto, Ogres autobuss, Aizkraukles ATU, AIPS, Autotransporta firmas Jūrmala SV lūgumu par pagaidu noregulējumu un nolēma uzlikt par pienākumu AD ar minētajām kompānijām noslēgt līgumus, kuru darbība sākas 2011.gada 1.janvārī, par pārvadājumiem maršrutos, kuros šie uzņēmumi veica pārvadājumus līdz 2008.gada 31.decembrim maršrutu tīkla daļā Centrs- 1. Direkcija šo tiesas lēmumu apstrīdēja.
Šā gada jūlija beigās Autotransporta direkcija pārsūdzēja Administratīvās rajona tiesas spriedumu, ar kuru atcelts direkcijas lēmums, ar kuru uzņēmumiem Nordeka, Rīgas taksometru parks, Blagovest Tur un Norma -A piešķirtas tiesības no 2009.gada sniegt sabiedriskā transporta pakalpojumus maršrutu tīklā Centrs- 1.