LPUF: baltais saraksts būtu burkāns, kas motivētu nebūt ēnu ekonomikā

2011. gada 09. jūnijs plkst. 9:48
Autors: Sanita Igaune
Sadaļa: Pārtika
Dalies ar šo rakstu

Latvijas Pārtikas uzņēmēju federācija (LPUF) 9.jūnijā, tikšanās laikā ar Finanšu ministrijas (FM) pārstāvjiem, aicinās to pēc iespējas drīzāk ieviest tā saucamo uzņēmumu balto sarakstu, lai tādā veidā atbalstītu tos uzņēmumus, kas godīgi un apzinīgi maksā valstij nodokļus.

«Valdības, ministriju un VID līmenī daudz tiek runāts par uzņēmumu melno sarakstu, kas nozīmē šajā sarakstā esošajiem uzņēmumiem pastiprinātu VID uzmanības pievēršanu un daudz regulārākas pārbaudes. Tai pat laikā tikpat nepieciešams ir izveidot arī otru grupu – tā dēvēto balto sarakstu ar uzņēmumiem, kuru grāmatvedība ir caurspīdīga un notiek godīga un apzinīga nodokļu maksāšana valstij,» akcentē LPUF valdes priekšsēdētājs Uldis Ronis.

Šie uzņēmumi ir pelnījuši noteiktus atvieglojumus administratīvā un nodokļu sloga mazināšanai, piemēram, īpašākus nodokļu nomaksas risinājumus un reverso PVN, dažādos jautājumos lielāku pretimnākšanu no valsts un VID puses, ir pārliecināts U. Ronis.

«Tas būtu savā ziņā burkāns, kas motivētu uzņēmējus būt šajā sarakstā un nedarboties ēnu ekonomikā, kā arī veicinātu nodokļu ieņēmumus valsts budžetā,» tā viņš.

Tikšanās laikā tiks pārrunātas arī citas aktuālas tēmas, piemēram, par nodokļu politiku no 2012. līdz 2014.gadam, akcīzes nodokļu administrēšanu bezalkoholiskajiem dzērieniem, priekšlikumiem uzņēmējdarbības vides uzlabošanai un ēnu ekonomikas mazināšanai, u.tt.

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām