LTAB: Pērkot OCTA starpnieku mājaslapās, autoīpašnieki vidēji pārmaksā 11-14% 

Latvijas Transportlīdzekļu apdrošinātāju birojs (LTAB) salīdzinājis dažādos OCTA agregatoros jeb kalkulatoros pieejamās cenas un secinājis, ka pērkot OCTA starpnieku mājaslapās, autoīpašnieki katru reizi pārmaksā vidēji 11-14%.

Zane Atlāce - Bistere, 16.11.2016

Foto: Ieva Čīka/LETA

Turklāt nereti starpnieka norādītā polises cena ir būtiski augstāka par tās cenu, pērkot to pa tiešo apdrošinātāju mājaslapā.

Šobrīd Latvijā ir vairāki apdrošināšanas starpnieku interneta portāli, kuros var iegādāties OCTA. Ievadot transportlīdzekļa datus, katrā no tiem var redzēt cenu piedāvājumu no dažādām apdrošināšanas sabiedrībām. Tomēr, neraugoties uz šajos portālu sludināto informāciju par it kā visizdevīgākajām OCTA cenām, patiesībā autoīpašniekam tās tiek uzrādītas jau ar iekļautu apdrošināšanas starpnieka atlīdzību. Tādējādi autoīpašnieki iegādājas OCTA, pārmaksājot par polisi, nenojaušot, ka, pērkot polisi pa tiešo apdrošinātāja mājaslapā, tās cena būtu par vidēji 11-14% zemāka.

«Starpnieku portālos pieejamajās OCTA cenās ir iekļauta starpnieka atlīdzība, bet tās apmēru starpnieki autoīpašniekiem uzskatāmi nerāda. Tikpat nemanāma ir starpnieku atsauce, ka OCTA darījumu nodrošina nevis apdrošinātājs, bet apdrošināšanas starpnieka uzņēmums. Maldīgas informācijas rezultātā autoīpašnieks iegādājas OCTA pārliecībā, ka tā ir vislabākā un izdevīgākā viņam pieejamā cena, taču patiesībā par polisi pārmaksā, atsevišķos gadījumos pat vairāk nekā simts eiro,» uzsver LTAB valdes loceklis Juris Stengrevics.

LTAB ir neizpratnē par Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) prasību pārtraukt piedāvāt autoīpašniekiem iespēju salīdzināt apdrošinātāju mājaslapās pieejamās OCTA cenas tīmekļa vietnē un mobilajā lietotnē LTAB OCTA. Aizliegums tiek pamatots nepieciešamajā virzienā interpretējot Eiropas Komisijas Direktīvu par apdrošināšanas izplatīšanu un apdrošināšanas starpniecību prasības. Vēl jo vairāk neizpratni rada fakts, ka grozījumi OCTA likumā, kas skar arī LTAB OCTA kalkulatora tālāko darbību, tiek steidzamības kārtā skatīti Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijā, lai gan grozījumi nav saistīti ar nākamā gada budžetu, un pēc būtības tie nav apspriesti ne ar nozares speciālistiem, ne patērētāju interešu aizstāvjiem.

«LTAB OCTA kalkulators šobrīd ir Latvijā vienīgais rīks OCTA cenu iegūšanai un salīdzināšanai tieši no apdrošinātāju mājaslapām, tādēļ atkārtoti aicinām FKTK un citas nozari uzraugošās un regulējošās institūcijas rast iespēju saglabāt šo agregatoru, tādējādi dodot iespēju patērētājiem veikt objektīvu un godīgu cenu salīdzinājumu,»uzsver J.Stengrevics.

1997. gadā Latvijā tika ieviesta OCTA sistēma, kuras mērķis ir nodrošināt ceļu satiksmes negadījumā cietušo trešo personu interešu aizsardzību Latvijā un Zaļās kartes dalībvalstīs. Sistēmas sekmīgākai darbības nodrošināšanai ir izveidots LTAB, kurā apvienojušās apdrošināšanas sabiedrības, kurām ir tiesības veikt OCTA apdrošināšanu Latvijā – AAS Balta, AAS Baltijas Apdrošināšanas Nams, AAS Baltikums Vienna Insurance Group, AAS BTA Baltic Insurance Company, Compensa Vienna Insurance Group UADB Latvijas filiāle, ERGO Insurance SE Latvijas filiāle, ADB Gjensidige Latvijas filiāle, If P&C Insurance AS Latvijas filiāle, Seesam Insurance AS Latvijas filiāle un Swedbank P&C Insurance AS Latvijas filiāle.

 

Tevi varētu interesēt

Šā gada 9 mēnešos notikuši 26828 CSNg, par kuriem apdrošinātājiem iesniegti...

Saeima pirmdien, 31.oktobrī, ārkārtas sēdē konceptuāli atbalstīja grozījumus likumā, kas paredz...

Šī gada oktobrī apdrošinātāji uzsākuši veikt iemaksas Latvijas Transportlīdzekļu...

Valsts policija, Latvijas Transportlīdzekļu apdrošinātāju birojs (LTAB) un privātfirma...

Turpmāk apdrošināšanas sabiedrības BALTA OCTA polises cenas aprēķinā tiks ņemta...

Nepalaid garām

Ja valsts eksperts apgalvo, ka šķeldu ceļa uzturēšana izmaksās 10 miljonus nākamo...

Eiropas Savienības prioritātes ir mainījušās. Tuvākajā laikā var sākt mainīties Eiropas ekonomiskie...

Igauņi pirmie pārgāja uz dabasgāzes izmantošanu sabiedriskajā transportā un Tallinā gandrīz...

"Dienas Bizness" sadarbībā ar "Lursoft" ik gadu izdod zīmola izdevumu "TOP 500",...

No šīs sadaļas

Nākamgad stāsies spēkā grozījumi likumā, kas ļaus VID bloķēt to internetveikalu vietnes,...

Latvijas uzņēmēji kļūst arvien neapmierinātāki ar izveidojušos situāciju Latvijā nodokļu...

Donalda Trampa ievēlēšana šokēja pasauli, un reaģējot, Standard&Poor’s...

Latvijā šā gada trešajā ceturksnī bija mazākais iekšzemes kopprodukta (IKP)...

Jautājums par sociālo iemaksu veikšanu no minimālās algas par personām, kuras strādā...

Miljardierim Vorenam Bafetam piederošais ASV investīciju uzņēmums Berkshire Hathaway iegādājies...

Donalda Trampa ievēlēšana ir atjaunojusi runas tirgus dalībnieku vidū, ka pirmo reizi...

Aizdomās par Eiropas Savienības (ES) struktūrfondu līdzekļu izkrāpšanu vairāk nekā 69...

15.novembris ir nekustamā īpašuma nodokļa 4.maksājuma termiņš. Saskaņā ar likumu...

Latvijai ir potenciāls kļūt par starptautisku finanšu centru, taču būtiski ir veicināt...