LTAB: vidējā viena OCTA atlīdzība šogad pieaugusi ar 5%

2011. gada 21. jūlijs plkst. 15:21
Autors: Ieva Mārtiņa
Dalies ar šo rakstu

Šā gada pirmajos sešos mēnešos OCTA apdrošināšanā kopumā atlīdzībās izmaksāti 12,13 miljoni latu, kas ir par 4% mazāk nekā šajā laikā pirms gada.

Tā liecina Latvijas Transportlīdzekļu apdrošinātāju biroja (LTAB) dati, Db.lv informēja birojā. Saskaņā ar datiem šogad pirmā pusgada laikā apdrošināšanas sabiedrībās ir iesniegti 20324 zaudējumu pieteikumi, kas ir par 5% mazāk kā 2010.gada pirmajā pusgadā. Savukārt kopējā ceļu satiksmes negadījumu (CSN) skaits, par kuriem ir iesniegti zaudējumu pieteikumi apdrošināšanas sabiedrībās, samazinājies par 14,4%.

Šogad vidējās atlīdzības izmaksas lielums Latvijā notikušiem CSN pieaudzis par 5% un veido 561 latu, bet ārzemēs notikušajiem CSN vidējās atlīdzības izmaksas lielums ir 4,1 reizes lielāks nekā vidējā atlīdzības summa, kura tiek izmaksāta par Latvijā notikušajiem apdrošināšanas gadījumiem.

Ārvalstīs reģistrētie apdrošināšanas gadījumi skaita ziņā veido 6,7%, bet izmaksu ziņā tie veido būtisku daļu – 22,4% no kopējās izmaksātās atlīdzību summas, informēja LTAB valdes priekšsēdētāja vietniece Baiba Gribuste, kura piebilda, ka nereti ārvalstīs tiek izraisīti daudz smagāki CSN nekā Latvijā.

2011.gada sešos mēnešos par ārvalstīs notikušajiem ceļu satiksmes negadījumiem ir pieņemti 1348 lēmumi par kopējo atlīdzību 2,714 miljonu latu apjomā, bet vidējā atlīdzība par ārzemēs notikušu CSN bija 2282 Ls. LTAB informē, ka atlīdzībās no Garantijas fonda šogad pirmajos sešos mēnešos izmaksāti 500 tūkstoši latu, kas ir par 228,5 tūkstošiem latu mazāk nekā pērn šajā laikā.

B. Gribuste informēja, ka mēdz būt gadījumi, kad Latvijas valsts iedzīvotāji ne tikai Latvijas teritorijā piedalās ceļu satiksmē bez OCTA, bet arī dodas uz ārvalstīm, turklāt šie neapdrošinātie auto īpašnieki arī mēdz kļūst par CSN izraisītājiem. Piemēram, 2011.gada pirmajā pusgadā tika veikta izmaksa no Garantijas fonda 48,7 tūkstošu latu apjomā par Latvijā reģistrēta, neapdrošināta kravas transportlīdzekļa izraisītu avāriju Zviedrijā. CSN rezultātā tika bojāts otrs kravas transportlīdzeklis un tā piekabe, kā arī cieta šī transportlīdzekļa vadītājs. Rezultātā neapdrošinātajam Latvijas transportlīdzekļa īpašniekam būs jāatlīdzina cietušajam izmaksātā atlīdzība gandrīz 50 tūkstošu latu apjomā.

Dalies ar šo rakstu
Atslēgvārds