LTRK aicina Lattelecom un LMT kapitāla daļu īpašniekus nevilcināties ar lēmumu par uzņēmumu apvienošanos

Autors: Db.lv
2017. gada 28. septembris plkst. 14:49

Uzņēmēju organizācijas Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras (LTRK) prezidijs uzklausījis Privatizācijas aģentūras sniegto informāciju par tās piesaistītā neatkarīgā konsultanta KPMG Baltic secinājumiem rīcībai ar valstij piederošajām kapitāla daļām SIA Lattelecom un SIA Latvijas Mobilais telefons (LMT).

LTRK aicina Lattelecom un LMT kapitāla daļu īpašniekus pēc iespējas ātrāk lemt par uzņēmumu apvienošanos, atbalstot valstiski izdevīgāko apvienošanās scenāriju.

Lattelecom un LMT ir starp sekmīgākajiem uzņēmumiem Latvijā. Kopš valsts neatkarības atgūšanas, tie veiksmīgi attīstījuši mūsdienīgu informācijas un komunikācijas tehnoloģiju industriju, veicot apjomīgas investīcijas infrastruktūrā un īstenojot nozīmīgas inovācijas. Abi ir vērtīgāko, vislabāk pārvaldīto Latvijas uzņēmumu sarakstu augšgalā, ar izcilu reputāciju un būtisku nozīmi tautsaimniecībā, norāda LTRK.

Lai uzņēmumi arī nākotnē attīstītos veiksmīgi, būtu konkurētspējīgi, kalpotu valsts izaugsmei, tās iedzīvotājiem un uzņēmumiem, kā arī vairotu vērtību īpašniekiem, tiem jāmainās līdzi laikam. Līdzšinējie uzņēmumu panākumi rada pārliecību, ka apvienošanos iespējams īstenot sekmīgi, uzskata organizācija.

Tendences pasaulē pierādot, ka konkurētspējai ir svarīgi būtiski investīciju resursi un plašs mūsdienīgu pakalpojumu klāsts. Nākamās paaudzes jeb 5G interneta tīkla ātra un efektīva izbūve ir kritiski svarīga valsts attīstībai un jau tuvākajos gados prasīs ievērojamas investīcijas. Abiem uzņēmumiem šobrīd esot lieliski attīstīta infrastruktūra, kuras konsolidēšana un investīciju resursu apvienošana, radīšot iespēju šo uzdevumu paveikt vislabākajā veidā. KPMG Baltic lēš, ka apvienošanās ļaus iegūt sinerģiju līdz pat 100 miljoniem eiro.

LTRK norāda, ka jau gadiem ilgi valdība nespēj izšķirties par valstij piederošo kapitāla daļu nākotnes pārvaldību abos uzņēmumos. Piedāvājums no līdzīpašnieka Telia Company tika saņemts jau 2015.gadā, bet valsts līdz šim nespēj sniegt konkrētu atbildi.

LTRK aicina īstenot valdības apņemšanos un jau tuvākajā laikā panākt vienošanos ar savu partneri Telia Company par Lattelecom un LMT apvienošanu, īstenojot to valsts interesēm visatbilstošākajā veidā.