LTRK aicina Straujumu iespējami drīz izstrādāt nodokļu politikas stratēģiju 

Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras (LTRK) padome šodien, 5.jūnijā, tikās ar ministru prezidenti Laimdotu Straujumu, lai pārrunātu dažādus tautsaimniecībai būtiskus jautājumus, kā arī vērstu uzmanību uz to, ka iespējami drīz nepieciešams sagatavot nodokļu politikas stratēģiju, lai uzņēmējiem tiktu garantēta iepriekš paredzama sistēma, kas atvieglotu nākotnes attīstības plānošanu, teikts paziņojumā medijiem.

Dienas Bizness, 05.06.2015

LTRK pārstāvji norādīja, ka stratēģijas projektu plānos sagatavot līdz 2016.gada beigām un ka pašreiz tā tiek pielāgota budžeta nepieciešamībai, tāpēc daudzi uzņēmumi jūtas nedroši par savu nākotnes izaugsmi un spēju attīstīties. «Pašreiz mēs cīnamies par palikšanu baltajā ekonomikā un pelēkā daļa kļūst daudz konkurētspējīgāka par mums,» saka LTRK valdes priekšsēdētājs Jānis Endziņš.

Padomes locekļi vērsa premjeres uzmanību uz to, ka būtiski turēties pie vienošanās par iedzīvotāju ienākuma nodokļa pakāpenisku samazināšanu, kā to paredz parakstītā vienošanās ar Finanšu ministriju, un ka nepildot to, kopumā tiks pārkāpti vairāki likumi. «Risinājums varētu būt nodokļu politikas stratēģija, kura noteiktu, kā samazināt darbaspēka nodokļus un izveidot sistēmu kopumā tā, lai gan vietējais bizness, gan investori varētu uz to paļauties,» sacīja J.Endziņš, piebilstot, ka pašreiz nodokļu celšana vai šajā gadījumā nesamazināšana, par ko bija panākta vienošanās, nozīmē valsts budžeta lāpīšanu tā vietā, lai ministrijas un to pakļautībā esošās iestādes meklētu nevajadzīgu tēriņu pārtraukšanu iekšienē.

LTRK padome vērsa arī premjeres uzmanību uz to, ka Finanšu ministrijas pašreiz izveidotais neapliekamā minimuma projekts, kas nesen tika prezentēts medijiem, nav izdiskutēts ne ar uzņēmējiem, ne arodbiedrībām, ne citām nevalstiskajām organizācijām, kas saredz būtiskus riskus tā realizēšanā. «Ja mērķis ir panākt visu iedzīvotāju ienākumu deklarēšanu, to var izdarīt citādi, nevis ieviešot sistēmu, kuru būs grūti un neefektīvi administrēt,» sacīja LTRK viceprezidente Lienīte Caune. Viņa arī aicināja tik būtiskus lēmumus turpmāk izdiskutēt Nacionālajā sadarbības padomē, lai nonāktu pie labākā risinājuma: «Ideja jau varbūt nav nemaz tik slikta, bet izpildījums ir katastrofāls, jo mazo algu saņēmēji nevis iegūs papildu līdzekļus, bet zaudēs vairāk nekā 17 eiro mēnesī, ko visdrīzāk būs jākompensē darba devējiem.»

Lai šādas situācijas neatkārtotos LTRK padome aicināja L.Straujumu apsvērt iespēju izstrādāt likumu par ierēdņu atbildību, kas veicinātu pārdomātāku risinājumu meklēšanu, ieviešot izmaiņas nodokļu un citās sistēmās.

Jaunākais izdevums