LTRK: Domāt par «OIK 2» ir pilnīgs neprāts

2017. gada 01. decembris plkst. 7:59
Autors: LETA
Sadaļa: Enerģētika
Dalies ar šo rakstu

Ņemot vērā, ka izmaksas par elektrību Latvijā ir lielākas nekā kaimiņvalstīs, domāt par «obligātā iepirkuma komponenti (OIK) 2» ir pilnīgs neprāts, intervijā LTV raidījumā «Rīta panorāma» sacīja Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras (LTRK) valdes priekšsēdētājs Jānis Endziņš.

Endziņš uzsvēra, ka LTRK neatbalsta ieceri par jaunām subsīdijām elektrības ražošanai.

LTRK pārstāvis arī norādīja, ka Latvijā būtu nepieciešams meklēt veidus, kā samazināt elektrības rēķinus, lai elektrības cenas būtu konkurētspējīgas ar pārējām Baltijas valstīm. Pēc Endziņa teiktā, Latvijas uzņēmējiem patlaban par elektrību jāmaksā 15-20% vairāk nekā Igaunijā un Lietuvā.

Žurnāls «Ir» iepriekš vēstīja, ka Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa paspārnē top plāni jaunām subsīdijām elektrības ražošanai jeb likumprojekts «obligātā iepirkuma komponente (OIK) 2». Jaunais likumprojekts esot vērsts uz vietējo elektroenerģijas ražošanas jaudu vērienīgu pieaugumu - «līdz 2030.gadam nodrošināt vismaz papildus divas terravatstundas no vietējiem atjaunojamiem resursiem saražotu papildu elektroenerģijas pieejamību tirgū».

Komentējot Enerģētikas drošības komisijas paspārnē sagatavoto sākotnējo likumprojekta versiju, Vējonis iepriekš minēja, ka ir svarīgi stiprināt Latvijas enerģētisko drošību un attīstīt zaļo ekonomiku.

Savukārt ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens (V) skaidroja, ka Latvija patlaban nevar atļauties jaunas subsīdijas elektoenerģijas ražošanai jeb «OIK-2». Viņš norādīja, ka Latvijas ekonomika patlaban ieiet konkurētspējas fāzē, tāpat izstrādāts regulējums, kas rūpniekiem ļauj iegādāties enerģiju par konkurētspējīgu cenu. «Tāpēc esmu ļoti piesardzīgs pret jebkurām iniciatīvām, kas prasa papildus subsīdijas. Patlaban mēs noteikti nevaram atļauties «OIK-2»,» piebilda Ašeradens.

Dalies ar šo rakstu
Atslēgvārds