Citas ziņas

LTRK: no ārvalstīm piesaistītajiem mācībspēkiem nevar prasīt latviešu valodas zināšanas

Lelde Petrāne, 27.01.2017

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Uzņēmēju biedrība Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera (LTRK) aicina Izglītības ministriju un valdību veikt nepieciešamās izmaiņas atbilstošajos regulējumos, lai augstākās izglītības iestāžu vēlētajos amatos turpmāk varētu tikt iecelti arī no ārvalstīm piesaistītie profesionālie mācībspēki, neskatoties uz viņu latviešu valodas zināšanu līmeni.

LTRK uzskata, ka «valdībai jāveic darbības, kas veicina Latvijas augstākās izglītības eksportspēju, tai skaitā jāveicina izglītības kvalitāte un piedāvāto izglītības iespēju atpazīstamība pasaulē, kā arī jāmazina iespējamos Latvijas augstskolu reputācijas riskus. Lai panāktu augstākās izglītības kvalitātes paaugstināšanos, liela nozīme ir augstskolu vadītāju izglītībai un prasmēm. Šajā kontekstā lieka šķiet diskusija par apstiprināšanai Rīgas Ekonomikas augstskolas rektora amatā virzītā Andres Paalzow kunga kandidatūras apšaubīšanu viņa nepietiekamo latviešu valodas zināšanu dēļ».

«Latvijā cilvēku skaits arvien sarūk, tāpēc, lai nodrošinātu augstākās izglītības kvalitāti un piesaistītu starptautiskos studentus, attīstot augstākās izglītības pakalpojuma eksportu, svarīgi piesaistīt augstas raudzes profesionāļus no citām valstīm. Rīgas Ekonomikas augstskola līdz šim to ir veiksmīgi īstenojusi, tāpēc jautājums par rektora atbilstību savam amatam, mūsuprāt, ir pilnīgi nevietā,» saka LTRK prezidents Aigars Rostovskis.

Līdztekus citām organizācijām, arī LTRK pievienojusies Rīgas Ekonomikas augstskolas Absolventu asociācijas sagatavotajai vēstulei, kas adresēta Ministru prezidentam Mārim Kučinskim un izglītības ministram Kārlim Šadurskim, lai tādējādi aicinātu veikt izmaiņas regulējumā un neprasīt latviešu valodas zināšanas ārvalstu mācībspēkiem, kuri tiek virzīti amatu ieņemšanai.

Komentāri

Pievienot komentāru