Būve

LTRK: reversais PVN piemērojams visos būvprojekta ķēdes posmos

Sanita Igaune, 31.03.2011

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Lai izslēgtu pievienotās vērtības nodokļa (PVN) «karuseļu shēmu» iespējas būvniecības pakalpojumos Latvijā, reversā PVN maksāšanas kārtība būtu piemērojama visos būvprojekta norises ķēdes posmos – sākot ar būvatļauju un beidzot ar objekta uzkopšanas pakalpojumiem pēc tā nodošanas ekspluatācijā.

Tā ir pārliecināti Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras (LTRK) biedri.

«Šobrīd nereti veidojas situācijas, kurās būvmateriālu tirgotāji preci pārdod būvdarbu veicējam tepat Latvijā, bet pavadzīmi izraksta, piemēram, no Igaunijas, tādejādi izvairoties no PVN maksāšanas – darījumi pelēkajā zonā zeļ un plaukst,» norāda LTRK Nodokļu un nodevu darba grupas vadītāja Lienīte Caune, uzsverot, ka reversā PVN ieviešana, piemērojot to ikvienai norisei būvprojektā, krāpniecības iespējas izravētu tās saknē.

«Kuru mēs cenšamies apmānīt, izvairoties no reversā PVN ieviešanas? – sanāk, ka paši sevi,» lakoniska ir nodokļu eksperte.

Jaunajā Būvniecības likuma projektā LTRK rosina Ekonomikas ministriju un Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisiju iekļaut normu, kas noteiktu, ka reversais PVN piemērojams visa būvprojekta ietvaros, tā ķēdes posmiem vai norisēm izsekojot pēc būvatļaujas numura, kuram būtu jāparādās visā būvniecības procesu pavadošajā dokumentācijā.

Jau ziņots, ka LTRK reversā PVN piemērošanas kārtību būvniecības, metāllūžņu savākšanas un pārstrādes, kā arī vairāku citu pakalpojumu nodrošināšanas procesos uzskata par vienu no efektīvākajiem līdzekļiem cīņā ar ēnu ekonomiku Latvijā, un vairakkārt vērsusi valdības uzmanību uz šī jautājuma atrisināšanas nepieciešamību.

Komentāri

Pievienot komentāru