Būve

LU sāks Zinātnes mājas būvniecību

Kristīne Stepiņa, 21.02.2017

Šobrīd vietā, kur pēc pāris mēnešiem sāksies Zinātnes ēkas būvniecība, notiek arheoloģiskā izpēte.

Foto: no personīgā arhīva

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

Torņakalna akadēmiskā centra turpmākajai attīstībai apsver iespēju aizņemties no Eiropas Investīciju bankas, veidot publisko privāto partnerību, otrdien vēsta laikraksts Dienas Bizness.

Šā gada aprīlī Latvijas Universitāte (LU) sāks nākamās studentu pilsētiņas ēkas – Zinātnes mājas – būvniecību, ko plānots pabeigt 18 mēnešu laikā. Ēka 20 tūkst. m2 platībā izmaksās aptuveni 36 milj. eiro; ģenerāluzņēmējs – LNK Industries Group. Lielāko daļu līdzekļu plānots piesaistīt no Eiropas Reģionālais attīstības fonda (ERAF), 10% būs valsts finansējums, savukārt 5% no izmaksām segs pati universitāte. Plānots, ka trīs gadu laikā teritoriju papildinās arī Rakstu māja, apartamenti studentiem un vieslektoriem, kā arī sporta infrastruktūras objekti un tehnoloģiju parks. LU plāno piesaistīt Eiropas Investīcijas bankas finansējumu, kā arī meklēt investorus privātajai publiskajai partnerībai.

Paredzams, ka jau nākamā gada nogalē uz Zinātnes centru Torņkalnā pārcelsies LU zinātniskie institūti un mācības sāks topoši fiziķi, matemātiķi un mediķi. Šobrīd vietā, kur pēc pāris mēnešiem sāksies Zinātnes ēkas būvniecība, notiek arheoloģiskā izpēte. Līdz šim atrasta sena apmetne, zviedru pīpes, monētas un pogas. Savukārt Rakstu māja 35 tūkst. m2 platībā, kurā mācīsies LU humanitāro un sociālo zinātņu, kā arī pedagoģijas un mākslas studenti, varētu būt gatava 2019. gada beigās vai 2020. gada sākumā, lēš LU rektors Indriķis Muižnieks. Tās aptuvenās izmaksas ir 45 milj. eiro, būvniecībai plānots ņemt aizdevumu uz 25 gadiem.

Visu rakstu LU sāks Zinātnes mājas būvniecību lasiet 21. februāra laikrakstā Dienas Bizness.