Lūdz Finanšu ministriju uzņemties regulējuma izstrādi savstarpējo aizdevumu platformu darbībai

2015. gada 17. februāris plkst. 10:26
Sadaļa: Finanses
Dalies ar šo rakstu

Lūdzot līdz šā gada 1. martam izveidot īpašu darba grupu, AS Mintos vadība finanšu ministram Jānim Reiram ir nosūtījusi vēstuli ar aicinājumu uzsākt normatīvā regulējuma izstrādi savstarpējo aizdevumu (peer-to-peer lending) un kolektīvās finansēšanas (crowd funding) pakalpojumu sniegšanai Latvijā.

Aicinājums izstrādāt nepieciešamo regulējumu nosūtīts arī Ministru prezidentei Laimdotai Straujumai, tieslietu ministram Dzintaram Rasnačam, ekonomikas ministrei Danai Reizniecei-Ozolai, kā arī Finanšu un kapitāla tirgus komisijas priekšsēdētājam Kristapam Zakulim, liecina šodien medijiem izplatīts paziņojums.

«AS Mintos darbības modelis ir atbilstošs šobrīd Latvijas Republikā spēkā esošiem normatīvajiem aktiem, taču līdzīgi kā citur Eiropā arī Latvijā nav speciāla regulējuma savstarpējiem aizdevumiem. Tāpēc aicinām atbildīgās institūcijas izveidot darba grupu tiesiskā ietvara izstrādei. Tas dos iespēju attīstīties ārpus banku sektora esošiem finanšu pakalpojumiem, kā arī nostiprinās pārraudzības funkciju,» norāda AS Mintos valdes priekšsēdētājs Mārtiņš Šulte.

AS Mintos vadība uzskata, ka regulējuma izstrāde savstarpējo aizdevumu un kolektīvās finansēšanas pakalpojumu sniegšanai ir saskaņā ar valdības apstiprināto Finanšu sektora attīstības plānu 2014.–2016. gadam. Kā viens no stratēģiskajiem virzieniem dokumentā definēts – alternatīvu, ārpus banku sektora, finansēšanas iespēju attīstība un iekšējo investīciju instrumentu izveides veicināšana.

«Arī valdības rīcības plāns nākamajiem četriem gadiem paredz pilnveidot normatīvo bāzi finanšu sektorā, veicinot finanšu sektora attīstību. Tāpat Ministru kabinets ir apņēmies panākt banku kredītlīdzekļiem alternatīva finansējuma veidošanos un attīstību, izmantojot finanšu instrumentus kooperatīvajā sektorā. Līdz ar to ir visi priekšnosacījumi, lai uzsāktu darbu pie regulējuma izstrādes,» pauž M. Šulte. 

Aizvadītā gada 1. aprīlī šāds regulējums stājās spēkā Lielbritānijā, tuvākajās nedēļās tiks pieņemts Igaunijā, arī Lietuvā notiek aktīvs darbs pie tā izstrādes, viņš uzsver.

AS Mintos ir savstarpējo aizdevumu platforma. Tā saved kopā cilvēkus, kas grib aizņemties, un investorus.

Savstarpējo aizdevumu platformas Mintos izveidei piesaistīts viens miljons eiro. 

Dalies ar šo rakstu