Lūdz Pīranta lietu izdalīt atsevišķi

2011. gada 25. marts plkst. 18:22
Sadaļa: Citas ziņas
Dalies ar šo rakstu

Jūrmalas pilsētas tiesa atkal atlika lietas izskatīšanu, kurā par kukuļdošanu apsūdzēts bijušais Jūrmalas mērs Raimonds Munkevics un bijušais Jūrmalas Ātrās palīdzības valdes loceklis Normunds Pīrants.

Lietas izskatīšana atlikta, jo apsūdzētais N.Pīrants atrodas stacionārā, DB pastāstīja prokurore Velta Zaļūksne. Tā kā šī nav pirmā reize, kad N.Pīranta slimības dēļ atlikta izskatīšana, prokurore izteikusi tiesai lūgumu viņa lietu izdalīt atsevišķā tiesvedībā. Tiesa šo jautājumu atstājusi atklātu līdz nākamajai sēdei, kas plānota 29.aprīlī.

V.Zaļūksne arī uzsvēra, ka otram apsūdzētajam R.Munkevicam ir tiesības uz lietas izskatīšanu saprātīgos termiņos. Pēc viņas domām, iespējams, N.Pīrants vēlas novilcināt lietas izskatīšanu. Jo arī iepriekš viņš ticis nogādāts stacionārā pāris dienas pirms paredzētās tiesas sēdes.

Iepriekš V.Zaļūksne lūdza tiesu uzdot Valsts veselības inspekcijai izvērtēt N.Pīrantam izsniegtās darba nespējas lapas pamatotību. Tomēr tiesa šo lūgumu noraidīja, jo tas esot tikai prokurores subjektīvais viedoklis.

Abus apsūdzētos Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) aizturēja pagājušā gada maijā. Viņi esot piedāvājuši Jūrmalas domes deputātei Ivetai Blauai (Jaunais laiks) piecus tūkstošus latu lielu kukuli, lai nodrošinātu toreizējam Jūrmalas mēram R.Munkevicam labvēlīgu rezultātu balsojumā par viņa palikšanu amatā, kam vajadzēja notikt 20. maijā.

Tomēr šajā datumā abi apsūdzētie tika aizturēti, bet R. Munkevics gāzts no mēra krēsla. Gan N.Pīrantam, gan R.Munkevicam tika piemērots drošības līdzeklis apcietinājums. Tomēr pērn augustā tiesa lēma, ka pret 50 tūkst. Ls lielu drošības naudu R. Munkevics no apcietinājums ir atbrīvojams, arī N. Pīrants mēnesi vēlāk pret 40 tūkst. Ls drošības naudu tika atbrīvots. Abi apsūdzētie vainu sev inkriminētajos noziegumos noliedz.

Kā iepriekš norādīja R.Munkevica advokāts Aivo Leimanis: «R. Munkevics visu noliedz. Viņš nav nevienam ne lūdzis, ne devis, ne ticies.» Patlaban R. Munkevicam ir aizliegts tikt ievēlētam Jūrmalas pilsētas domes institūcijās un amatos, tomēr šobrīd viņš ir pašreizējā pašvaldības vadītāja Gata Trukšņa padomnieks kultūras un sporta jautājumos.
 

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām