Lufthansas centrā piedāvā darbu TSI studentiem

2011. gada 17. maijs plkst. 13:03
Autors: Gunta Kursiša
Sadaļa: Citas ziņas
Dalies ar šo rakstu

Aprīļa beigās aviokompānija Lufthansa noslēdza līgumu ar Transporta un sakaru institūtu (TSI), kas paredz vācu lidsabiedrības sadarbību ar TSI, piedāvājot institūta studentiem prakses vietas un turpmāko darbu kompānijas centrā lidostā Rīga.

«Līdz šim TSI klienti ir bijuši vietējie uzņēmumi, tādēļ šis ir ļoti pozitīvs signāls augstskolai. Institūta unikalitāte slēpjas tajā, ka aviācijas mācību programma dod ne tikai praktisko sagatavotību, bet arī augstāko akadēmisko izglītību ar Eiropas sertifikātu,» norāda inženierzinātņu habilitētais doktors Igors Kabaškins.

«Ne Rietumu, ne Austrumu konkurenti ar šādu priekšrocību nevar lepoties – līdzīgas programmas Rietumvalstīs sniedz samērā labu praktisko sagatavotību, bet bez augstskolas diploma, bet NVS valstu augstskolām nav pieejami Eiropas sertifikāti,» viņš norāda.

TSI speciālistu mācības norit divos virzienos – avionikā un mehānikā. Tādā veidā studenti praktiski apgūst visu aviācijas tehnikas ekspluatācijas nozari, skaidro I. Kabaškins.

Lufthansa plānos ir nodot TSI ekspluatācijā izmantotu Bombardier lidmašīnu ar sevišķi izdevīgiem nosacījumiem. Šāda lidmašīna ievērojami vairotu studentu praktiskās iemaņas, jo līdz šim studenti trenējās, izmantojot atsevišķus agregātus aviokompāniju cehos, stāsta I. Kabaškins.

Pērnā gada rudenī Baltijas Aviācijas biznesa centra (BBAC), kas atrodas lidostas Rīga teritorijā, atklāja Lufthansa biznesa aviācijas Bombardier Aviation Services lidmašīnu operatīvās apkalpes centru. Cetra speciālisti strādās ar Bombardier un citu modeļu lidaparātiem.

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām