Lursoft bibliotēka būs pieejama bez maksas

2011. gada 02. februāris plkst. 9:25
Autors: Vēsma Lēvalde
Sadaļa: Citas ziņas
Dalies ar šo rakstu

No 1. februāra Lursoft datu bāze Laikrakstu bibliotēka www.news.lv pieejama par brīvu visās Latvijas pašvaldību publiskajās bibliotēkās.

To paredz vienošanās, ko projekta Elektroniskās publikācijas Latvijas bibliotēkām ietvaros noslēgusi valsts aģentūra Kultūras informācijas sistēmas (v/a KIS) un šī elektroniskā resursa izstrādātājs SIA Lursoft.

Lursoft Laikrakstu bibliotēka satur vairāk nekā 50 Latvijas centrālo un vietējo periodisko izdevumu pilna teksta publikāciju, aktuālo ziņu un rakstu apkopojumu. Pieejama arī normatīvo aktu Informācijas sistēmas LATLEX sadaļa Likumi. Līdz šim projekta Elektroniskās publikācijas Latvijas bibliotēkām ietvaros Laikrakstu bibliotēka bijusi pieejama bibliotēkās, kas noslēgušas līgumu par tās izmantošanu un par to maksāja 40 procentus no abonēšanas maksas. Pārējo abonēšanas maksas daļu sedza v/a KIS. No 1. februāra publiskajām bibliotēkām par Lursoft Laikrakstu bibliotēkas  abonēšanu nav jāmaksā, turklāt tā ir pieejama pilnīgi visās publiskajās bibliotēkās.