Lužkovs: uzturēšanās atļauja Latvijā man nav pašmērķis

2011. gada 04. februāris plkst. 9:07
Sadaļa: Citas ziņas
Dalies ar šo rakstu

Latvija pati aicināja cilvēkus ierasties, saņemt uzturēšanās atļauju, sagādāt investīcijas un palīdzēt Latvijai pacelt ekonomiku, intervijā Dienai norāda bijušais Maskavas mērs Jurijs Lužkovs. Viņš arī piebilst, ka uzturēšanās atļauja nav pašmērķis. Tā esot iespēja paplašināt savas darbības robežas pēc aiziešanas no mēra amata.

J.Lužkovs skaidro, ka Latviju izvēlējies tāpēc, ka tā esot izdevīgāks variants. Šeit praktiski neesot valodas barjeras, saprotama mentalitāte un Latvijas ekonomikai nepieciešamas investīcijas. Latvijā īstenot daudzus projektus esot daudz interesantāk nekā Centrāleiropas vai Rietumeiropas valstīs.

Tomēr bijušais mērs arī uzsver, ka neesot atteicies no vēlmes iegūt uzturēšanās atļauju Latvijā.

J.Lužkovs Latvijas varas iestāžu lēmumu iekļaut viņu melnajā sarakstā uzskata par pārpratumu, kurā noteicošais ir politiskais aspekts. Viņš arī atzīmē, ka joprojām neesot saņēmis šo lēmumu, kas sacēlis tik lielu traci. J.Lužkovs nav pārliecināts, ka tas ir nevainojams no juridiskā viedokļa.

Bijušais mērs uzsver, ka nekad neesot teicis neko sliktu par Latviju. «Jā, es izteicos bargi, bet tas bija par krievvalodīgo iedzīvotāju stāvokli. Vai tad man nav tiesību paust savu viedokli? Daudziem tas nepatika. Kā pilsētas mēram man bija jāpauž ne tik daudz savs, cik sabiedrības viedoklis.»

J.Lužkovs arī piebilst, ka Latvijai esot pienācis laiks atteikties no izdabāšanas citiem. Latvija esot neatkarīga valsts. Ja kāds teiktu, ka Latvijas varas iestādes lēmumu par viņa iekļaušanu melnajā sarakstā pieņēmušas pēc Krievijas varas iestāžu ieteikuma, tas būtu skandāls.

Jāatgādina, ka uzturēšanās atļauju Latvijā J.Lužkovs nesaņēma, tieši otrādi – iekšlietu ministre Linda Mūrniece pieņēma lēmumu iekļaut bijušo Maskavas mēru Latvijai nevēlamo personu jeb «melnajā sarakstā».

Savu lūgumu pēc uzturēšanās atļaujas J.Lužkovs pamatoja ar to, ka ieguldījis likumā noteikto summu - 200 tūkst. Ls Rietumu bankas subordinētajā pamatkapitālā, kā arī viņam Latvijā pieder nekustamais īpašums.
 

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām