MADARA Cosmetics aicina potenciālos investorus iepazīties ar uzņēmuma pirmo ESG ziņojumu

2017. gada 23. augusts plkst. 13:26
Sadaļa: Investors
Dalies ar šo rakstu

Kosmētikas ražotājs AS MADARA Cosmetics ir pirmais uzņēmums Baltijā, kas, gatavojoties akciju emisijai First North alternatīvajā vērtspapīru tirgū, piedāvā saviem klientiem, potenciālajiem investoriem un sabiedrībai ESG pārskatu jeb ziņojumu par vides, sociālajiem un korporatīvās pārvaldības jautājumiem.

Pasaulē ESG ziņojumi arvien biežāk tiek norādīti, kā obligāta prasība gan no regulējošo institūciju, gan biznesa partneru un investoru puses, norāda AS MADARA Cosmetics. Uzņēmuma ziņojums veidots, vadoties pēc Ziemeļvalstu un Baltijas valstu Nasdaq ESG ziņojumu izstrādātajām vadlīnijām.

«Produktu radīšanā, vadāmies pēc filozofijas, kur daba un cilvēks ir savstarpēji cieši saistīti. Tomēr ražošanas procesi ir tikai daļa no uzņēmuma. Ar šo ziņojumu vēlamies dalīties ar plašāku informāciju par uzņēmuma pārvaldību kopumā, vēršot uzmanību uz atbildīgu rīcību un rūpēm par tīru vidi nākamajām paaudzēm. ESG ziņojumu izveide pasaulē ir pieņemta kā standarta prakse uzņēmuma klientu bāzes nostiprināšanā un palielināšanā. Manuprāt, ir būtiski sekot pasaules piemēram un izzināt ESG pārskatu pievienoto vērtību gan uzņēmuma darbības veicināšanai, gan sabiedrības izglītošanai kopumā,» stāsta AS MADARA Cosmetics valdes loceklis un līdzīpašnieks Uldis Iltners.

AS LHV Pank Institucionālo tirgu vadītājs Ivars Bergmanis papildina: «ESG ziņojums nav tikai uzņēmumu investoriem saistošs materiāls. Tas lieliski parāda, kas notiek uzņēmuma aizkulisēs, kādi ir uzņēmuma principi un tā filozofija. Pērkot konkrētu uzņēmumu produkciju vai pakalpojumus, sabiedrība atbalsta tā principus, tādēļ mums kā patērētājiem vajadzētu interesēties par to, cik uzņēmums ir caurspīdīgs ne tikai finansiāli, bet arī attiecībā pret vidi un sabiedrību. Uzņēmumiem, kas strādā pēc ESG vadlīnijām, ir tendence arī panākt veiksmīgākus finansiālos rādītājus ilgtermiņā.»

Kosmētikas ražotāja AS MADARA Cosmetics šogad plāno sākt akciju kotāciju biržā Nasdaq Riga.

Ar AS MADARA Cosmetics izveidoto ESG pārskatu var iepazīties šeit.

Uzņēmums SIA MADARA Cosmetics ir dibināts 2006. gadā. 2017. gada sākumā uzņēmums no SIA kļuva par AS un paziņoja, ka kā vienu no attīstības ceļiem izskata iespēju iziet kapitāla tirgū gada otrajā pusē.

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām