Maersk Line Panamas kanāla vietā dod priekšroku Suecas kanālam

2013. gada 12. marts plkst. 15:55
Dalies ar šo rakstu

Lielākā pasaules konteinerpārvadājumu kompānija Maersk Line pārtrauks izmantot Panamas kanālu kravu pārvadāšanai no Āzijas uz ASV austrumu krastu, jo lielāku kuģu dēļ kompānijai ir izdevīgāk veikt pārvadājumus caur Suecas kanālu. Maersk Line sūtīs caur Suecas kanālu kuģi, kas spēj uzņemt deviņus tūkstošus 20 pēdu konteineru, kamēr pārvadājumiem caur Panamas kanālu tika izmantoti divi 4500 konteineru kuģi, aģentūrai Bloomberg norādījis kompānijas izpilddirektors Sorens Skous. Pēdējie pārvadājumi caur Panamu tiks veikti 7.aprīlī, bet jau nedēļu vēlāk pirmais kuģis dosies cauri Suecas kanālam. Viens no iemesliem, kāpēc tas notiek tieši šobrīd, ir cenu kāpums Panamas kanāla šķērsošanai, norādīja kompānijas pārstāvis.

Kuģošanas kompānijas, tostarp Maersk Line un Neptune Orient Lines Ltd ir samazinājušas izdevumus, kuģu pārvietošanās ātrumu un pārdevušas dažus kuģus, lai cīnītos ar zemajām fraktu likmēm. Lielāku kuģu izmantošanu kravu pārvadāšanai caur Suecas kanālu, nevis Panamas kanālu visticamāk liks lietā arī citas kuģniecības kompānijas, sacījusi Macquarie Group Ltd analītīķe Bonija Čana.

Konteinerkuģu caurbraucienu skaits cauri Suecas kanālam samazinājās par 12% līdz 6332 pērn. Kopumā 17,23 tūkst. visa veida kuģu ir kuģojuši starp Vidusjūru un Suecas līci 2012.gadā, liecina Bloomberg dati. Savukārt Panamas kanālu pērn izmantoja 3331 konteinerkuģi, kas ir nedaudz vairāk nekā 2011.gadā, kad to šķērsoja 3253 kuģi. Kopumā kanālu 2012.gadā sķērsoja 12,86 tūkst. kuģi.

Atslēgvārds