Maiņas darījumi mājokļu tirgū gandrīz izzuduši

2011. gada 31. maijs plkst. 10:33
Dalies ar šo rakstu

2011.gada pirmajos četros mēnešos sērijveida dzīvokļu cenas pavisam nedaudz samazinās, bet īpašumi Rīgas centrā, kuru cena pārsniedz 100 tūkst. eiro līmeni, joprojām mazliet sadārdzinās, šādus datus apkopojusi kompānija Arco Real Estate.

Starp tendencēm vietējā tirgū tā nosauc «dubultās pārdošanas». Vēl pirms kāda laika bija interese par īpašumu maiņas darījumiem, bet pašlaik tādi ir retums. Pašlaik uzņēmumā nereti vēršoties cilvēki, kas vēlas pārdot īpašumu un pēc tam iegādāties citu īpašumu vietā vai tie, kam finanšu līdzekļi atļauj, kārto šos divus procesus paralēli un sākumā rūpīgi izvēlas tieši to īpašumu, kas patīk un tikai tad sāk pārdošanu.

Vietējie iedzīvotāji pārsvarā izvēlas īpašumus cenu kategorijā līdz 100 tūkst. eiro un bieži vien skatās uz dzīvokļiem jaunajos projektos visos Rīgas rajonos vai arī nelielām privātmājām. Mājas izvēle šajā cenu kategorija ir ļoti ierobežota, tāpēc bieži vien tiek nopirkti īpašumi pie Rīgas – Mārupē, Dreiliņos, Ādažos. Šogad bankas aktīvāk kreditējot īpašumu iegādi.

Nerezidenti nereti izvēlas īpašumus Rīgas centrā, kuru platība ir no 120 līdz 150 m², bet cenu diapazons – 200 līdz 300 tūkst. eiro. Dažkārt viņi izvēlas pāris nelielus īpašumus centrā, lai to kopējā iegādes vērtība būtu ap 100 tūkst. latu vai vairāk.

Ekskluzīvo īpašumu piedāvājums (līdz 500 tūkst. eiro), pēc kompānijas teiktā, ir ierobežots, pieprasījums pārsniedz piedāvājumu, tomēr uz kopējā fona šādi darījumi notiek ļoti reti. Latvijas nerezidenti prasa arī kredītu īpašuma remontam, vai arī īpašuma cenas starpības segšanai.
 

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām