Mainās Kurzemes vēja parku attīstītāji

2011. gada 12. janvāris plkst. 13:21
Autors: Vēsma Lēvalde
Sadaļa: Citas ziņas
Dalies ar šo rakstu

Plānotais vēja parks Ventspils novadā, kas izraisījis plašu rezonansi ornitologu strīdu dēļ, mainījis projekta virzītājus.

SIA W.e.s.1; W.e.s.2; W.e.s.5; W.e.s.7; W.e.s.8,; W.e.s.9; W.e.s.10,; W.e.s.11; W.e.s.12; W.e.s.13 valdē atbrīvota Ventspilī deklarētā Ilze Kuņicka, bet viņas vietā valdē iecelts rīdzinieks Vladimirs Vahromovs, liecina publikācija Latvijas Vēstnesī.

Db.lv jau rakstīja, ka pēc tam, kad Latvijas Ornitologu biedrība pateica, ka uzņēmumu W.e.s iecerētie vēja ģeneratori Kurzemē, Ventspils novada Krievlaukos un Kamārces pļavās kaitēs migrējošo dzērvju dzīves kvalitātei, zibenīgi tika nodibināta alternatīva ornitologu biedrība, kas deva vēja biznesmeņiem labvēlīgu atzinumu. Toreizējais projekta virzītājs un kapitālsabiedrību dibinātājs Renārs Liepiņš neslēpa, ka alternatīvo organizāciju - Baltijas Ornitologu asociāciju - dibinājuši «pazīstami cilvēki». Viņaprāt, konceptuāli nav pareizi, ka galavārds par industriālu projektu tiek atstāts sabiedriskas organizācijas ziņā. 2010. gada novembrī Ventspils dome akceptēja jaunās organizācijas atzinumu un atstāja bez ievērības Latvijas Ornitoloģijas biedrības viedokli.

Projekta virzītāji 2009. gadā bija arī Liepājas pusē, Priekules pagastā, nodevuši sabiedriskajai apspriešanai vēju parka būvniecības ieceri. Firma W.e.s.1 un vēl 9 firmas ar līdzīgu nosaukumu vēlējās Liepājas rajona Priekules pagastā zemes īpašumos Jaunarāji un Krustceles uzstādīt kopā 10 vēja ģeneratorus ar 250 kW jaudu katru un 30 m torņa augstumu. Daļa no plānotajiem ģeneratoriem ir uzstādīti, Db.lv uzzināja Priekules novada domē.

Tāpat firmu W.e.s. interešu lokā bija 10 vēja stacijas Alsungas novadā.

SIA W.e.s.1 reģistrēta 2008. g. novembrī ar 25 tūkstošu latu pamatkapitālu. Uzņēmuma valdes loceklis tobrīd bija Edgars Bondars. Pavisam Lursoft datu bāzē tika reģistrētas 24 firmas ar šādu nosaukumu - SIA W.e.s.1, SIA W.e.s.6, SIA W.e.s.7 utt., vairākiem no uzņēmumiem piešķirtas kvotas elektroenerģijas ražošanai vairākos desmitu vēja elektrostaciju, katrā ar jaudu līdz 0,25 MW.

Kopš 2010. gada 8. jūlija W.e.s. īpašnieks ir Kiprā reģistrēta ārzonas firma C.M. Property Investments Limited.
 

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām