Mainot kadastrālo vērtību, ēkas dabā neapsekos

2011. gada 28. janvāris plkst. 18:55
Dalies ar šo rakstu

Lai izvairītos no nepatīkamiem pārsteigumiem, Valsts Zemes dienests aicina īpašniekus sekot līdzi savu īpašumu datiem Kadastra informācijas sistēmā.

Db.lv jau ziņoja, ka Tieslietu ministrija ir izstrādājusi grozījumus kadastrālās vērtēšanas noteikumos.

Grozījumi paredz pilnveidot ēku kadastrālas vērtības aprēķinu, papildus atšķirīgi izvērtējot ēkām iekštelpas, ārtelpas, pagrabtelpas un labiekārtojuma līmeni individuālajām dzīvojamām mājām. Savukārt, dzīvokļiem šie noteikumi paredz ievērtēt labiekārtojuma līmeni, atrašanās stāvu un platības sadalījumu iekštelpās un ārtelpās. Grozījumi skar telpu grupu izmantošanas veidu daudzfunkcionālās ēkās, lai atbilstoši izmantošanai vērtētu atdalīt veikalu telpu grupu no dzīvokļu un citu telpu grupu izmantošanas veidiem.

VZD informē, ka ēku apsekošanu dabā nenotiks. Situācijas, kad dati kadastra reģistrā neatbilst realitātei, ēku īpašnieki ir atbildīgi par datu aktualizāciju, respektīvi, tiem ir jāpasūta datu aktualizācija. Datu aktualizācija kadastrā ir maksas pakalpojums.

Taču kopš 2010. gada portālā www.latvija.lv ir izveidots bezmaksas pakalpojumus, kur visi īpašnieki var iepazīties ar savu īpašumu kadastra datiem un neprecizitāšu gadījumā ziņot dienestam. VZD savukārt izskatīs kļūdu ziņojumus un nepieciešamības gadījumā konsultēs īpašniekus par procedūrām izmaiņu veikšanai.

 

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām