Maizes cena var augt

2011. gada 12. augusts plkst. 11:34
Sadaļa: Pārtika
Dalies ar šo rakstu

Dārgāki graudi rudenī audzēs miltu cenu un visticamāk, arī maizes cenu.

Pagaidām gan vēl pieauguma apjoms nav skaidrs, taču aptaujātie ražotāji neizslēdz šādu iespēju. Graudkopji jau paziņojuši par mazākām graudu ražām šogad, kas, salīdzinot ar gadu iepriekš, var samazināties par 10 – 15 %. Pēdējo dienu sliktie laikapstākļi traucē ražas novākšanu – valstī nokulti ap 40 – 50 % labības, un tas var atstāt jūtamu ietekmi uz graudu kopievākumu.

Maizes ražotāja a/s Roga Agro valdes priekšsēdētājs Valdis Circenis atzīmē, ka pagaidām vēl pāragri izteikt precīzas prognozes, kā miltu cenu ietekmēs ražas sadārdzinājums un cik lielā mērā tas atsauksies uz maizes cenām rudenī. «Ja graudi jau šobrīd ir par 10 – 25 % dārgāki, tad, acīmredzot, tas atsauksies uz produkta galacenu. Ar pērnā gada mitrumu un pavasara sausumu arī graudu kvalitāte ir viduvēja, līdz ar to vidējā malšanas partijas cena būs augstāka,» paredz V. Circenis.

Maiznieks gan domā, ka cenu kolerācija nebūs ātrāk, kamēr dzirnavnieki skaidri nebūs paziņojuši par jaunajām miltu cenām. Tas jau tradicionāli varētu notikt septembra beigās, oktobrī, kad dzirnavnieki slēgs jaunos līgumus ar maizniekiem par miltu piegādi. Līdz tam, visticamāk, nekādas izmaiņas tirgū nenotiks.

Latvijas maiznieku biedrības (LMB) valdes priekšsēdētājs un SIA Dona vadītājs Kārlis Zemešs uzsver, ka joprojām nozarei svarīgi resursi sadārdzinās – gan izejvielas, gan pakalpojumi – un maizniekiem vairs nav iespējas, no kā šo pieaugumu kompensēt, tāpēc nāksies paaugstināt cenas, lai kā to negribētos. Jo maizes tirgus ir ar rūkošu tendenci – patēriņš ar katru gadu samazinās. 

Plašāk lasiet Dienas Biznesā šodien!

Dalies ar šo rakstu
Atslēgvārds