Maizes konkursā zelta laurus plūc 15 maizes paraugi

2011. gada 07. septembris plkst. 17:55
Sadaļa: Pārtika
Dalies ar šo rakstu

Maizes kvalitātes konkursā pēc žūrijas vērtējuma zelta diplomio un medaļas par izcilu maizes kvalitāti tika piešķirti 15 maizes paraugiem.

Sudraba diplomi un medaļas par ļoti labu kvalitāti piešķirtas 23 maizes paraugiem, savukārt bronzas diplomi un medaļas par labu kvalitāti – 6 maizes paraugiem, vēsta konkursa rīkotāji.

AS Hanzas Maiznīcas saņēma zelta diplomu par Kuršu sēklu maizi, kā arī sudraba diplomus par Kuršu rudzu maizi un Kungu baltmaizi. SIA Fazer Maiznīcas saņēma sudraba apbalvojumus par Druva Mākoņmaize un Fazer Gardā baltmaize, kā arī bronzas apbalvojumu par Druva Māras rudzu maize. SIA Iļģuciema maiznīca konditoreja saņēma zelta apbalvojumus par Tiroles maize, savukārt bronzas apbalvojumu - par Ciabata ar tomātiem un baziliku un Ciabata Natture. SIA Dona saņēma sudraba apbalvojumus par trīs produktiem – Saldskābā maize, Rudzu maize un Piena baltmaize. SIA Lāči saņēma zelta apbalvojumu par Īsta rupjmaize, kā arī sudraba apbalvojumus par Īsta baltmaize un Gaišā augļu maize. SIA Saldus maiznieks piešķirts bronzas apbalvojums par Zemnieku rudzu maize.

AS LPB Priekules maizes ceptuve saņēma zelta apbalvojumu par maizi Druviena, kā arī bronzas apbalvojumu par maizi Kukulītis. SIA Baltās Naktis saņēma sudraba apbalvojumu par Ķekavas rudzu maize ar sēkliņām. SIA N.Bomja maiznīca Lielezers saņēma zelta apbalvojumu par Svētku maize un Meža rausis, kā arī sudraba apbalvojumu par Kviešu saldskābā maize. AS Balvu maiznieks saņēma trīs sudraba apbalvojumus – par Mājas batons, Artavas rudzu maize un Kates saldskābmaize. SIA Maiznīca Flora saņēma zelta apbalvojumus par Kliju maize un Brokastu maizītes, kā arī bronzas apbalvojumu par Raganas rupjmaize. SIA Kuldīgas RPB Maizes ceptuve saņēma zelta apbalvojumus par Garšīgā rudzu maize, kā arī sudraba apbalvojumus par Kuldīgas baltmaize un Bandavas saldskābmaize. SIA Madonas patērētāju biedrība ražotne Madonas maiznieks saņēma divus sudraba apbalvojumus – par baltmaizi Labrīt un Līgo maizi.

AS Roga-Agro saņēma zelta apbalvojumus par Rudzu rupjmaize un Tradicionālā latviešu rupjmaize, kā arī sudraba apbalvojumus par Rudzu saldskābmaize. Savukārt ZS Jaunkalēji saņēma zelta apbalvojumu par Kviešu saldskābmaize ar sieru, kā arī sudraba apbalvojumu par Rudzu rupjmaize ar speķi un ķiplokiem. Šogad katrs maizes ražotājs varēja piedāvāt vienu maizes veidu īpašā grupā Jaunums, kurā tika vērtēta maize, kas ceptuvē izstrādāta pēdējā pusgada laikā un vēl nav nonākusi tirdzniecībā vai tiek realizēta ne ilgāk kā vienu mēnesi.

Jaunumu kategorijā zelta apbalvojumus saņēma SIA Iļģuciema maiznīca konditoreja par Bagete ar sēkliņām, SIA N.Bomja maiznīca Lielezers par Sviesta maize un AS Roga-Agro par tostermaizi Dabastaka. Savukārt sudraba apbalvojumu saņēma SIA Lāči par Kviešu sēklu maize, SIA Saldus maiznieks par Kurzemnieku rudzu maizi un SIA Madonas patērētāju biedrība ražotne Madonas maiznieks par saldskābmaizi Plūmīte. Kā atzīst Latvijas Maiznieku biedrības valdes priekšsēdētājs Kārlis Zemešs: «Maizes konkurss ir apliecinājums visiem patērētājiem, ka maiznieki ražo augstas kvalitātes produktus un arvien domā par jauniem maizes veidiem, ar ko pārsteigt savus pircējus.»

Konkursu rīkoja Latvijas Maiznieku biedrība sadarbībā ar Latvijas Lauksaimniecības universitātes Pārtikas tehnoloģijas fakultāti, Starptautisko izstāžu rīkotājsabiedrību BT 1. Šogad konkursu finansiāli atbalstīja maiznieku sadarbības partneris AS Dobeles dzirnavnieks, kas ir viens no lielākajiem graudu pārstrādes uzņēmumiem Baltijā.

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām