Mājokļa īpašuma nodokli varētu mainīt vien nākamgad

2011. gada 11. janvāris plkst. 9:46
Dalies ar šo rakstu

Pagājušā gada nogalē Tieslietu ministrijā (TM) un Valsts zemes dienestā (VZD) izskanējušie solījumi jau no šā gada 1. janvāra pārskatīt dzīvojamo ēku kadastrālās vērtības palikuši uz papīra.

Iespējams, ka mainītu nekustamā īpašuma nodokli par mājokļiem sagaidīsim 2012. gadā, raksta Latvijas Avīze.

Patlaban dzīvokļu kadastrālā vērtība šādās ēkās ir augstāka nekā namos, kuru pirmajos stāvos nav veikalu vai biroju.

VZD bija iecerējis, ka visu dzīvojamo ēku balkoniem, terasēm un nojumēm kadastrālā vērtība būs par 70% mazāka nekā nama dzīvojamām telpām. Bet daudzdzīvokļu namu koplietošanas telpām, piemēram, kāpņu telpām, par 80% mazāka nekā dzīvojamām telpām.

Tika solīts arī par 40% samazināt kadastrālo vērtību pagrabstāvu telpām, arī garāžām. Tāpat solīja samazināt kadastrālo vērtību arī dzīvokļiem daudzstāvu namu pirmajos stāvos un pagrabstāvos.

VZD plānoja ieviest jaunu zemes lietošanas mērķi –«neapgūta apbūves zeme», kas tāpat būtiski ietekmē kadastrālo novērtējumu. Šī iecere paredzēja divkārt samazināt kadastrālo vērtību tādiem apbūves zemes gabaliem, uz kuriem nekas vēl nav uzbūvēts un nav arī būvniecībai vajadzīgās infrastruktūras – ceļu un elektrības pieslēguma. Patlaban kadastrālā vērtība neapbūvētajiem zemes gabaliem ir tāda pati kā tiem, uz kuriem uzceltas mājas vai ievilkta elektrība un uzbūvēti ceļi.

G.Kalniņš piebilst, ka nosaukto labojumu īstenošanai TM bija atradusi nepieciešamo naudu – aptuveni 30 tūkst. Ls un ka VZD jau ir sagatavojis pārkārtojumiem vajadzīgās datoru programmas. Taču pērn decembra sākumā valdībai iesniegtajiem tiesību dokumentiem, kuri paredzēja labojumus, esot pretojusies Latvijas Pašvaldību savienība (LPS).
 

Dalies ar šo rakstu