Būvniecība un īpašums

Mājokļu īres cenas sarukušas par 12-15%

Žanete Hāka, 22.03.2016

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

2015.gada otrajā pusē vērojams mājokļu īres tirgus cenu samazinājums par vidēji 12-15%, liecina jaunākais nekustamo īpašumu kompānijas Latio apskats.

Samazinājums gan nav ietekmējis īres maksas sērijveida dzīvokļos mikrorajonos, kur tirgus ir aktīvs un pieprasījums pēc lētākiem mājokļiem ir lielāks. Neskatoties uz piedāvājuma pieaugumu, tomēr līdzīgi kā gada vidū arī pēdējos mēnešos joprojām ir vērojams ekskluzīvu dzīvokļu piedāvājuma trūkums pilsētas centrā vai savrupmāju trūkums prestižākajās Rīgas apkaimēs, piemēram, Mežaparkā.

Ekskluzīvajā segmentā ir novērojama nerezidentu maksātspējas un pieprasījuma samazināšanās Krievijas rubļa vērtības krituma dēļ. Tirgū pastiprinās interese ieguldīt brīvos līdzekļus namīpašumos, lai tos izveidotu par īres namiem un nodrošinātu stabilus ienākumus īpašniekam.

Tuvākajā laikā īres tirgus un cena sērijveida dzīvokļu un ekskluzīvo mājokļu tirgū būs stabilas, taču, augot mājokļu iegādes aktivitātei jaunajos projektos, pieprasījums pēc īres dzīvokļiem šajā segmentā pakāpeniski pazeminās, tāpēc tuvākajā laikā var gaidīt nelielas cenu korekcijas, paredz eksperti.

Komentāri

Pievienot komentāru