Mājokļu tirgu aktivitāte novirzījusies uz Rīgas centru un Jūrmalu

2011. gada 04. marts plkst. 17:45
Dalies ar šo rakstu

Latvijas iedzīvotāju aktivitāte mājokļu tirgū februārī bijusi iepriekšējo mēnešu līmeni, toties pieprasījums no ārvalstu pircēju puses galvaspilsētas centra un Jūrmalas mājokļu segmentos ir visai augsts, pēdējā tirgus pārskatā apgalvo Latio.

Kompānija prognozē, ka tas turpinās palielināties.

Rīgas tipveida dzīvokļu vidējā cena februārī, tāpat kā iepriekšējā mēnesī, bija 582 eiro/m2. Pēc straujāka kāpuma pagājušā gada pirmajā pusē tipveida dzīvokļu cenas ir stabilizējušās un vairākus mēnešus nav mainījušās.

Pēc Latio aprēķiniem, gada laikā Rīgas sērijveida dzīvokļu vidējā cena ir palielinājusies par 5,2% – 2010.gada februārī tipveida dzīvokļa viens kvadrātmetrs maksāja 553 eiro. Savukārt kopš kāpuma atsākšanās 2009.gada septembrī, kad sērijveida dzīvokļu kvadrātmetra vidējā cena sasniedza 500 eiro, tā līdz 2011.gada februārim ir augusi par 16,4%.

Mājokļu tirgū aktīvākie patlaban ir Rīgas centra dzīvokļu un Jūrmalas mājokļu segmenti, kur kvalitatīvu īpašumu pieprasījumu nodrošina ārvalstu pircēji. Krievijas un citu NVS valstu pircējus vilina iespēju saņemt uzturēšanās atļaujas. Latio ziņo, ka ir uzradušies arī pircēji no Skandināvijas un citām Eiropas valstīm, kas dzīvokli Rīgā vēlas iegādāties investīciju nolūkos. Pircēji īpašumu pēc tā iegādes izīrē.

Ārzemju pircēju interese par labu īpašumu iegādi varētu pieaugt, ņemot vērā uzņēmumā saņemto ārvalstu sadarbības partneru informācijas pieprasījumus, kuru skaits pēdējo mēnešu laikā ir palielinājies, saka Latio Dzīvokļu un savrupmāju tirdzniecības nodaļas vadītāja Vija Gailīte.

Daļa Krievijas un citu NVS valstu iedzīvotāju pagaidām vairāk pēta tirgu un apstākļu, lēmumu par pirkumu atliekot uz vēlāku laiku. Cilvēki interesējoties ari par īpašumiem ārpus Rīgas reģiona un citām lielākajām pilsētām.
 

Dalies ar šo rakstu