Mājokļu tirgū aktivitāte šoziem nav mazinājusies

2011. gada 03. februāris plkst. 11:56
Dalies ar šo rakstu

Jau vairākus mēnešus pēc kārtas, tostarp janvārī, Rīgas sērijveida dzīvokļu vidējā cena svārstās pie 580 eiro/m2 atzīmes, informē Latio.

Salīdzinot ar decembri, Rīgas tipveida dzīvokļu kvadrātmetra vidējā cena pieaugusi par 0,5% jeb trim eiro – no 579 līdz 582 eiro. Decembrī un novembrī dzīvokļu vidējā cena samazinājās par diviem eiro, bet oktobrī pieauga par trijiem eiro. Tādējādi cenas šobrīd uzskatāmas par stabilām.

Vērtējot gada griezumā, Rīgas sērijveida dzīvokļu vidējā cena palielinājusies par 5,8% – 2010.gada janvārī tipveida dzīvokļa viens kvadrātmetrs maksāja 550 eiro. Savukārt kopš cenu kāpuma atsākšanās 2009.gada septembrī, tā ir augusi par 16,4%.
Toties salīdzinājumā ar vidējās cenas maksimumu 2007.gada aprīlī – 1720 eiro/m2–šā gada janvārī tā bija par 66,2% zemāka.

Atšķirībā no iepriekšējo gadu pirmajiem mēnešiem, kad aktivitāte tirgū ievērojami samazinājās, šā gada janvārī potenciālo pircēju intereses kritums dažādos mājokļu tirgus segmentos nebija novērojams, apgalvo kompānijas speciālisti.

«Turklāt tas attiecas uz visiem mājokļu tirgus segmentiem, kas gan ir atšķirīgi – aktivitāte turpina palielināties un ir augsta Rīgas centra dzīvokļu un Jūrmalas īpašumu segmentos, kur pieprasījumu nodrošina ārvalstu iedzīvotāji, bet segmentos, kuros pieprasījumu veido vietējie iedzīvotāji, interese par mājokļu iegādi ir mērenāka, tomēr tā nav mazinājusies. Janvārī arī turpināja palielināties to vietējo pircēju skaits, kas dzīvokļa iegādei vēlētos izmantot bankas aizdevumu,» skaidro Latio Dzīvokļu un savrupmāju tirdzniecības nodaļas vadītāja Vija Gailīte.

Janvārī palielinājies cilvēku skaits, kas pieaugušo komunālo maksājumu vai jau iekrātu parādu dēļ vēlas pārdot esošo dzīvokli, vietā iegādājoties mazākas platības mājokli. Nelielu, bet labā stāvoklī esošu dzīvokļu piedāvājums par tirgus situācijai adekvātu cenu tomēr patlaban nav pietiekams.

Dzīvokļu piedāvājums ir atgriezies 2010.gada pirmās puses līmenī, tomēr tas ir augstāks nekā 2009.gadā. Tā kā dzīvokļu cenas ir stabilizējušās, daļa pārdevēju kļuvuši piekāpīgāki un piekrīt mājokļa cenas samazināšanai, sevišķi gadījumos, kad līdzekļi nepieciešami pēc iespējas ātrāk.
 

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām