Mājokļu tirgu ietekmē nedienas ar Krājbanku un nestabilitāte Eirozonā

2011. gada 06. decembris plkst. 10:39
Dalies ar šo rakstu

Tirgus atveseļošanās periods varētu būt krietni ilgāks, nekā iepriekš cerēts, spriež nekustamā īpašuma kompānijas Arco Real Estate speciālisti.

2011.gada novembrī sērijveida dzīvokļu tirgū turpinājās minimāla cenu lejupslīde. Vidējā sērijveida dzīvokļu cena samazinājusies līdz 582 eiro/m². Tādējādi cenu kritums novembrī, tāpat kā oktobrī, ir 0,2%. Kopš 2011.gada sākuma vidējās sērijveida dzīvokļa cenas kopumā samazinājušās par 4,4%, rēķina kompānija.

2011.gadā vispārējā aktivitāte nekustamā īpašuma tirgū iztikusi bez būtiskiem lēcieniem vai kritumiem. Tai pašā laikā atsevišķos mikrorajonos gada garumā cenu samazinājums pārsniedz 7%, kas uzskatāms par vērā ņemamu cenu kritumu.

Db.lv jau ziņoja, ka uz nelielo pircēju aktivitāti šajā segmentā norādījusi arī kompānija Latio. Tā atspoguļojoties arī vidējā cenas radītājā. Pēc Latio datiem, novembrī vidējā cena bijusi 576 eiro/m2, bet kopš janvāra tā ir samazinājusies par vienu procentu.

Līdzīgi kā iepriekšējos mēnešus lielākā aktivitāte novērota jauno projektu un centra dzīvokļu segmentā, savukārt sērijveida dzīvokļu tirgus ir samērā neaktīvs ar salīdzinoši stabilu vidējo tirgus cenu, neskatoties uz svārstībām, atsevišķos mikrorajonos, komentē Māris Laukalējs, Arco Real Estate valdes loceklis, vērtēšanas nodaļas vadītājs.

Nekustamā īpašuma tirgus aktivitāte šobrīd būtiski ietekmē neskaidrība ar Eirozonas tālāko attīstību un līdz ar to saistīto Latvijas ekonomikas tuvāko gadu izaugsmi, tāpat arī pēdējā mēneša notikumi saistībā ar Krājbanku. Pamatojoties uz šiem diviem faktoriem, var prognozēt, ka tuvākajos mēnešos būtiska aktivitāte nav sagaidāma, viņš saka.
 

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām