Makrons gatavojas nākt klajā ar jauniem plāniem sociālo jautājumu risināšanai 

Francijas prezidents Emanuels Makrons drīzumā nāks klajā ar jauniem plāniem sociālo jautājumu risināšanai, trešdien pēc valdības sēdes paziņojis Francijas premjerministrs Eduārs Filips.

LETA, 05.9.2018

Foto: Reuters/Scanpix/LETA

Gaidāms, ka Makrons nākamnedēļ prezentēs jaunu plānu cīņai ar nabadzību, bet pēc divām nedēļām nāks klajā ar plānu slimnīcu pakalpojumu uzlabošanai.

Filips arī uzsvēra prezidenta virzītās reformas ekonomikā un nodokļu politikā, norādot, ka to mērķis ir atgriezt bezdarbniekus darbā un palielināt neto algas.

Kreisā spārna opozīcija kritizē Makrona politiku, dēvējot viņu par bagāto prezidentu, un aptaujās vairums respondentu regulāri raksturo Makrona politiku kā netaisnīgu.

Franču tauta bija ļoti pieķērusies Francijas labklājības valstij, bet viņi arī zina, ka pašreizējā sistēma ne vienmēr darbojas tā, kā tai būtu jādarbojas, sacīja Filips.

Žurnāla Paris Match otrdien publiskotā sabiedriskā domas aptauja, ko veicis uzņēmums Ifop, liecina, ka ar Makrona darbību ir apmierināti tikai 31% aptaujāto, kas ir rekordzems līmenis.

Makrona valdību nesen pameta divi tās vispopulārākie locekļi - vides ministrs Nikolā Ilo un sporta ministre Lora Flesela.

Ilo paziņoja, ka valdību atstāj, jo uzskata, ka tā nepievērš pietiekamu uzmanību vides jautājumiem.

Flesela, kas nākusi no Francijas Karību reģionā esošās Gvadelupas un savulaik izcīnījusi olimpisko zeltu paukošanā, paziņoja, ka vēloties atgriezties pie iepriekšējiem pienākumiem, pienācīgi pievēršoties cilvēcībai, solidaritātei un starptautiskai sadarbībai.

Viņa uzsvēra, ka paliks uzticama prezidenta un premjerministra komandas locekle.