Maksātnespējīgais Iecavnieks mēģinās izlīgt ar Swedbank

2011. gada 08. aprīlis plkst. 13:56
Sadaļa: Ražošana
Dalies ar šo rakstu

Maksātnespējīgais Latvijas graudu pārstrādātājs un eļļas ražotājs SIA Iecavnieks mēģinās izlīgt ar a/s Swedbank. SIA Iecavnieks vērsusies tiesā ar prasību, jo a/s Swedbank patvaļīgi noņēmusi no uzņēmuma konta 1,2 milj. Ls, lai dzēstu kredītsaistības. Tādejādi apejot citus kreditorus, bet tas neesot atļauts pēc likuma, DB iepriekš pastāstīja uzņēmuma maksātnespējas administratore Ivita Baumane.

Jāatgādina, gan ka Rīgas apgabaltiesa atlikusi prasības izskatīšana pret a/s Swedbank, kamēr notiek pārrunas par mierizlīgumu.

Kreditoru sapulce plānota 27.aprīlī,  liecina informācija Maksātnespējas reģistra mājaslapā.

DB jau rakstīja, ka pēc iepriekšējās sapulces, kas notika 8.martā, Valsts ieņēmu dienests lūdza sasaukt vēl vienu SIA Iecavnieks kreditoru sapulci, kurā varētu vienoties par sanācijas plānu.

I.Baumane pastāstīja, ka sanācijas plāns netika apstiprināts 8.marta sapulcē, tāpēc būtu jāpasludina bankrota procedūra, ko kreditori arī ir apstiprinājuši. Taču pēc administratores teiktā, tā esot tikai formalitāte.

Jāatgādina, ka Daugavpils tiesa pagājušā gada maijā pasludināja SIA Iecavnieks par maksātnespējīgu. Uzņēmuma direktors Dainis Lazdiņš iepriekš norādīja, ka šāda situācija krīzes laikā neesot nekas pārsteidzošs, bet ar laiku noteikti uzņēmums no šīs situācijas izies. Esot arī izveidots plāns, lai aptuveni gada vai divu laikā varētu veikt sanāciju un atjaunot maksātspēju.

Ar pieteikumu tiesā bija vērsies uzņēmums Latagra, jo Iecavnieks tam palicis parādā 69,1 tūkst. Ls un parāds neesot nomaksāts arī pēc brīdinājumu nosūtīšanas. Iecavnieks par maksātnespējīgu atzīts no 2010.gada 6.aprīļa. Maksātnespējas reģistra informācija liecina, ka atzīto kreditoru prasījumu kopsumma ir vairāk nekā 6 milj. Ls.

2008.gadā Iecavnieks strādāja ar 10,9 milj. Ls apgrozījumu, kas ir par 80% vairāk nekā 2007.gadā, savukārt uzņēmuma peļņa samazinājās vairākkārt un bijusi tikai 29,9 tūkst. Ls.
 

Dalies ar šo rakstu
Atslēgvārdi

Populārākās ziņas

Nepalaid garām