Likumi

Maksātnespējīgajiem dzīve saldāka nekļūs

Māris Ķirsons, 30.11.2016

Gaidis Bērziņš

Foto: Edijs Pālens/LETA

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Fiziskajām personām maksātnespējas procesu neatvieglos, maksātnespējas pieteikuma iesniedzējam tiesības iecelt administratoru nedos, bet administratorus uzraudzīs stingrāk

Tāds ir Saeimas Juridiskās komisijas deputātu vairākuma lēmums, pabeidzot izskatīt iesniegtos priekšlikumus Maksātnespējas likuma grozījumiem, trešdien vēsta laikraksts Dienas Bizness.

Atbildīgās komisijas priekšsēdētājs Gaidis Bērziņš norāda, ka vairāki priekšlikumi vēl būs jāslīpē uz trešo lasījumu, Maksātnespējas likuma grozījumu darba grupa turpinās vairāku priekšlikumu izvērtēšanu. Juridiskajā komisijā nav lūgts atkārtoti izskatīt iepriekš ar balsu vairākumu nobalsoto normu, kas atbrīvo maksātnespējas administratorus no valsts amatpersonu statusa. Sagaidāms, ka par šo jautājumu savu verdiktu teiks parlaments nākamās nedēļas plenārsēdē, tomēr jārēķinās, ka valsts amatpersonas statusu maksātnespējas administratoriem paredz ne tikai Maksātnespējas likums, bet arī likums «Par interešu konflikta novēršanu valsts amatpersonu darbībā».

Komisijas vairākuma atbalstu nav guvis Saeimas deputāta Andreja Elksniņa priekšlikums, kas paredz vēl vairāk saīsināt fizisko personu maksātnespējas procesu. Latvijas Komercbanku asociācijas padomnieks Kazimirs Šļakota norāda, ka Eiropā trīs gadu saistību dzēšanas termiņš tiek uzskatīts par īsu, kur nu vēl vairāk to saīsināt.

Visu rakstu Maksātnespējīgajiem dzīve saldāka nekļūs lasiet 30. novembra laikrakstā Dienas Bizness.

Komentāri

Pievienot komentāru