Likumi

Maksātnespēju transformēs piecu gadu laikā

Māris Ķirsons, 07.09.2016

LR Ministru kabineta ēka

Foto: Edijs Pālens/LETA

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Pārmaiņām maksātnespējas uzraudzībā un nosacījumos ir tapis piecgades plāns, bet ir jautājumi par jau esošo normatīvu izpildi

To norāda projekta Maksātnespējas politikas attīstības pamatnostādnes 2016.–2020. gadam izskatīšanas gaita Ministru kabinetā. Par tajā ietverto un tā īstenošanu vēl tiek prognozētas diskusijas Saeimā. Pamatnostādnes paredz četrus darbības virzienus – uzņēmumu maksātspējas atgūšana, izmantojot tiesiskās aizsardzības procesu (TAP), kreditoru saistību apmierināšana un ekonomiski vērtīgo aktīvu atgriešanās ekonomiskajā apritē, atvieglots maksātnespējas process godprātīgām fiziskām personām un administratoru reforma.

Vairāki DB aptaujātie iecerēto piecgades plānu maksātnespējas jomā uzskata par darbu dažiem mēnešiem, tomēr tajā norādītie pasākumi bez konkrēta mehānisma esot ļoti vispārīgi, tāpēc tos komentēt esot pagrūti, piemēram, kā tiks īstenots pasākums – veicināt uzņēmēju informētību un izpratni par TAP. Tāpat ir jautājums, konkrēti kurš un kā Tieslietu ministrijā atbildēs par izvirzītajiem pamatnostādņu mērķiem un kāda būs šī atbildība.

Visu rakstu Maksātnespēju transformēs piecu gadu laikā lasiet 7. septembra laikrakstā Dienas Bizness.

Komentāri

Pievienot komentāru