Maksātspēja diriģē mājokļu tirgu

2011. gada 13. oktobris plkst. 12:07
Dalies ar šo rakstu

Pašlaik vietējie Latvijas iedzīvotāji izrāda lielāku interesi par dzīvokļiem sērijveida mājās centra tuvumā vai mikrorajonos, savukārt ārzemniekus, arī tos, kuriem interesē termiņuzturēšanās atļauju iegūšana, saista dzīvokļi kvalitatīvos namos Rīgas centrā, Jūrmalā, apliecina kompānija Balsts.

«Tas, protams, izskaidrojams ar cilvēku maksātspēju. Cenu atšķirība sērijveida mājokļiem un jaunajiem projektiem ir liela – sērijveida dzīvokļu vidējā cena ir ap 600 eiro/m2, bet jauno projektu vidējā cena svārstās no 1000 līdz 1600 eiro/m2 atkarībā no apdares līmeņa un atrašanās vietas,» teica Balsta vadītājs Aigars Zariņš.

Pēc kompānijas sniegtās informācijas, jau kopš 2010.gada vidus manāms ārvalstu iedzīvotāju intereses pārsvars pār vietējo iedzīvotāju interesi nekustamā īpašuma iegādē. Kopumā šajā laikā bijuši 328 pieteikumi no investoru puses īpašumu iegādei termiņuzturēšanās atļaujas iegūšanai. Lielākie darījumi bijuši par 594 tūkst. latu, 437 tūkst. latu, 422 tūkst. latu.

Parasti ārvalstnieki, kuri vēlas iegūt uzturēšanās atļaujas, meklē īpašumus 150 – 200 tūkst. eiro vērtībā.

Latvijas iedzīvotāji savukārt ir ļoti uzmanīgi mājokļa izvēlē, izvērtē plusus un mīnusus, meklē izdevīgākos kredītnosacījumus. Bieži vien bankas atsakās kreditēt pārāk zemo ienākumu dēļ. Ārvalstu iedzīvotāji neesot tik izvēlīgi īpašuma iegādē, viņiem svarīgi, lai īpašuma cena atbilstu viņu iespējām un mājoklis būtu kvalitatīvs un maksimāli nodrošināts dzīvošanai.

Šī brīža ekonomiskais stāvoklis valstī veicina īres tirgus strauju aktivizēšanos, akcentē Balsts.

Latvijas iedzīvotāji vienmēr ir vēlējušies dzīvokli savā īpašumā, taču tagad faktiski piespiedu kārtā sabiedrības domas sāk mainīties. Tirgū trūkst labu un kvalitatīvu īres dzīvokļu, tādēļ īres cenas pakāpeniski pieaug. Pēdējā mēneša laikā pieaugums bijis 1,5% apmērā. Arī tuvākā pusgada laikā kompānija prognozē īres cenu celšanos, neskatoties uz apkures sezonas sākumu, pauda A. Zariņš.
 

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām