Mākslas akadēmija sāk sadarbību ar Vieglās rūpniecības uzņēmumu asociāciju

2012. gada 13. janvāris plkst. 16:44
Sadaļa: Ražošana
Dalies ar šo rakstu

Latvijas Mākslas akadēmija (LMA) un Vieglās rūpniecības uzņēmumu asociācija (VRUA) gatavojas noslēgt sadarbības līgumu, kas veidos pamatu abu organizāciju ilgtermiņa partnerībai.

Sadarbības mērķis ir veidot sinerģiju starp augstākās izglītības institūcijām un uzņēmējdarbības vidi, tādējādi stimulējot jauno profesionāļu integrāciju darba tirgū un sniedzot iespēju uzņēmējiem sadarboties ar topošajiem, šobrīd vēl studējošajiem speciālistiem, kas būs viņu nākotnes sadarbības partneri, radošu ideju un inovāciju attīstītāji.

Sadarbības partneri strādās pie tā, lai LMA Vizuāli plastiskās mākslas nodaļas Modes mākslas apakšnozares studentiem rastos plašākas iespējas stažēties dažādos ar modes nozari saistītos uzņēmumos. Prakse uzņēmumos paplašinātu jauno dizaineru redzesloku, izpratni par darba tirgu un radošo ideju praktisko īstenošanu, kā arī kalpotu kā stimuls jauno modes mākslinieku turpmākās karjeras attīstībā.

LMA un VRUA mērķis ir pilnveidot sadarbību ar uzņēmumu speciālistiem arī akadēmijas pedagoģiskajā darbā. LMA vēlētos iesaistīt uzņēmējus studiju programmu pilnveidošanā, studentu studiju darbu un diplomdarbu vadīšanā un recenzēšanā, kā arī atsevišķu lekciju pasniegšanā, tādējādi daloties ar savām zināšanām un nodrošinot studentiem tik būtisko saikni ar uzņēmējdarbības vidi un praktisko darbu.

Līgums tiek slēgts pēc Baltijas Jūras reģiona programmas Baltic Fashion – Inovāciju veicināšana Baltijas modes nozarē visā Baltijas jūras reģionā iniciatīvas. Projektā sadarbojas Baltijas valstu, Polijas, Somijas, Vācijas un Zviedrijas mākslas un modes nozaru pārstāvji ar mērķi radīt vienotu Baltijas modes dizaineru un produktu tīklu, veicināt inovāciju ieviešanu un atbalstīt uzņēmējdarbību modes nozarē.
 

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām