Investors

Malta kļūst par kriptovalūtu centru

Dienas Bizness, 23.04.2018

Foto: Reuters/Scanpix/LETA

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Divas no trim pasaules lielākajām kriptovalūtu biržām plāno par savu centrālo valsti izvēlēties Maltu, un analītiķi prognozē, ka citi tirgus dalībnieki tām sekos, raksta Bloomberg.

Maltas amatpersonas patlaban iet uz mērķi vairot valsts bagātību, kļūstot par vienu no pasaulē draudzīgākajām jurisdikcijām kriptovalūtu sektoram. Tiesa gan, šī iniciatīva rada bažas citu regulatoru vidū.

Laikā, kad valstis visā pasaulē izsaka satraukumu par kriptovalūtām vai pat aizliedz tās, Malta veido normatīvos aktus, kas varētu radīt skaidrību šo biržu īpašnieku un lietotāju vidū. Noteikumi aptvers tādus jautājumus kā brokeru, biržu, aktīvu pārvaldnieku darbība. Tādējādi tiks radīti plašākie noteikumi šajā nozarē.

Maltas premjerministrs Jozefs Muskats tic, ka kriptovalūtas ir neizbēgama naudas nākotne, un tā kļūst par jaunas ekonomikas bāzi nākotnē. Turklāt pat īstermiņā kriptovalūtu kompāniju ienākšana valstī radīs jaunas darbavietas un veicinās ekonomisko aktivitāti.

Pasaules lielākā kriptovalūtu birža pēc tirdzniecības apjoma Binance paziņojusi, ka pagaidām darbā Maltā pieņems 200 cilvēkus.

Komentāri

Pievienot komentāru