Foto

Malumednieki izkauj Āfrikas ziloņus

Jānis Rancāns, 17.01.2013

Foto: Reuters/Scanpix

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

Kenijas muitas ierēdņi aizturējuši rekordlielu divas tonnas kravu ar nelegālu ziloņkaulu, kuras vērtība aplēsta 1,2 miljonu ASV dolāru apmērā. Āfrikas valsts varasiestādes norāda, ka krava liecina par joprojām pieaugošu Austrumāfrikas ziloņu apdraudējumu.

Ziloņkauls atrasts kravā, kas bija paredzēta sūtīšanai uz Indonēziju. Kenijas varasiestādes uzskata, ka ziloņu ilkņi, kas atrasti kravā, iegūti Tanzānijā. Tikmēr kravas pavadzīmēs bijis minēts, ka tajā ir dekoratīvie akmeņi.

Ievērojamās nelegālās ziloņkaula kravas aizturēšana notikusi tikai nedēļu pēc tam, kad Kenijas varasiestādes uzgāja rezervātā nogalinātus 12 ziloņus ar nocirstiem ilkņiem.

Pēdējos gados Āfrikā strauji palielinājies ziloņu malumedniecības apmērs. To veicinājis augstais pieprasījums pēc ziloņkaula greznumlietām Āzijā, galvenokārt Ķīnā. Savukārt Āfrikas nabadzīgākie iedzīvotāji, nodarbojoties ar ziloņu malumedniecību, nereti var nopelnīt ievērojamas summas.

Kenijas varasiestādes aplēsušas, ka aizvadītajā gadā valstī malumednieki nogalinājuši 384 ziloņus un 19 degunradžus, kas ir ievērojams pieaugums salīdzinot ar 289 nogalinātiem ziloņiem gadu iepriekš. Aizdomās par ziloņu malumedniecību Kenijas varasiestādes pērn aizturējušas gandrīz divus tūkstošus cilvēku.

Janvāra sākumā lielu nelegāla ziloņkaula kravu aizturēja Honkongas varasiestādes. Tās vērtība tika aplēsta 1,4 miljonu ASV dolāru apmērā.