Jaunākais izdevums

Draudzenes Anda Kalniņa-Stūrīte un Gitāna Dāvidsone strādā katra savā cilvēkresursu konsultāciju uzņēmumā, taču pašlaik abas īsteno kopīgu projektu – ātro komandas diagnostikas metodi kāršu spēles formā TeamStream

Tā ir kā kāršu spēle ar dažādiem jautājumiem par komandas darbu, kuri apvienoti vairākās tēmās par tās darbu, mērķiem, vērtībām, stiprajām un vājajām pusēm, par ko rodas domstarpības, un citu.

Andai pieder konsultāciju uzņēmums K. Port, bet Gitānai – O.D.A. Daudzus gadus viņas katra savā uzņēmumā strādā ar komandām un reizēm satiekas kopīgos projektos, ir arī sadarbojušās savā starpā. Viņas strādā ar vadītāju apmācību, komandām, risina konfliktus, palīdz sasniegt mērķus un vienoties par stratēģiju. «Mūsu līdzšinējā pieredze darbā ar komandām, konsultējot vadītājus, ir pierādījusi, ka jautājumos ir spēks. Reizēm viens īstajā brīdī uzdots trāpīgs jautājums ļauj saprast problēmu un nonākt pie risinājuma, un to izdara pati komanda. Tāpēc mums radās doma radīt instrumentu, kur ar jautājumu palīdzību vadītājs var strādāt ar komandu. Tālāk jau tematiskos blokus un jautājumus izstrādājām, liekot lietā savu pieredzi,» stāsta Gitāna. Anda piebilst, ka viņas arī vēlējās radīt tādu rīku, ko vadītāji paši var izmantot, jo bieži vien ir bijušas situācijās, kad konsultantes palīdzējušas jautājumos, kur patiesībā komandas pašas būtu tikušas galā. Lai gan reizēm vadītāji nezina, kā iesākt sarunu ar darbiniekiem, viņas uzskata, ka kārtis varētu palīdzēt.

Visu rakstu Jautājumos ir spēks lasiet 4. janvāra laikrakstā Dienas Bizness.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Korporatīvajās gada nogales ballēs ir lieliska iespēja uzņēmuma vadītājam apliecināt darbiniekiem, ka ir daļa no komandas.

Vienas receptes, kā priekšniekam uzvesties gadu mijas ballē, nav, atzīst DB uzrunātie organizāciju psihologi un pasākumu rīkotāji, tomēr visi ir vienisprātis, ka sliktais tonis ir būt rezervētam, uz visu notiekošo noskatīties it kā no malas un drīz pēc oficiālās uzrunas svinības pamest.

Viens no uzņēmuma vadītāja pienākumiem gada nogales ballē ir uzrunas teikšana, un DB aptaujātie eksperti uzsver, ka šim uzdevumam nevajadzētu pieiet vieglprātīgi, bet gan sagatavoties, jo darbinieki sacītajā patiesi ieklausās.

Lasi laikraksta Dienas Bizness šīs dienas numuru elektroniski!

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Šodien Vidzemes koncertzālē Cēsis, notiek nākotnes izaicinājumu konference Cilvēkfaktors, kas tapusi sadarbībā ar TELE2. Konferences tiešraides sākums plkst. 10:30. Visi interesenti aicināti vērot konferenci tiešraidē visas dienas garumā.

Konferences programma:

10:30 – 12:30 Sesija EKOSISTĒMA

Tatjana Volkova – Nākotnes nodarbināmība: qua vadis?

Katrīna Ošleja – Mans darbinieks – potenciālais bezdarbnieks

Inga Ozola – Darīt mazāk – sasniegt vairāk, LEAN personālvadībā

Eva Sietiņsone – Mūsdienīga darba vide ražošanas uzņēmumā

Zuarguss – Vairāk cilvēciskuma, labāka komanda

12:30 – 13:30 Pārtraukums

13:30 Sesija KOMANDA

Roberts Ķīlis – Jaunākie nemonetārie motivatori Latvijas organizācijās

Gitāna Dāvidsone – Jaunākā paaudze izaicina

Kārlis Danēvičs - D2D – darbinieku jēgpilna iesaiste

Rami Avidan – Customer intimacu will make you a winner

Komentāri

Pievienot komentāru