Mazais bizness

Mana pieredze: Draudzeņu kopprojekts

Anda Asere, 04.01.2017

Foto: Ieva Čīka/LETA

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Draudzenes Anda Kalniņa-Stūrīte un Gitāna Dāvidsone strādā katra savā cilvēkresursu konsultāciju uzņēmumā, taču pašlaik abas īsteno kopīgu projektu – ātro komandas diagnostikas metodi kāršu spēles formā TeamStream

Tā ir kā kāršu spēle ar dažādiem jautājumiem par komandas darbu, kuri apvienoti vairākās tēmās par tās darbu, mērķiem, vērtībām, stiprajām un vājajām pusēm, par ko rodas domstarpības, un citu.

Andai pieder konsultāciju uzņēmums K. Port, bet Gitānai – O.D.A. Daudzus gadus viņas katra savā uzņēmumā strādā ar komandām un reizēm satiekas kopīgos projektos, ir arī sadarbojušās savā starpā. Viņas strādā ar vadītāju apmācību, komandām, risina konfliktus, palīdz sasniegt mērķus un vienoties par stratēģiju. «Mūsu līdzšinējā pieredze darbā ar komandām, konsultējot vadītājus, ir pierādījusi, ka jautājumos ir spēks. Reizēm viens īstajā brīdī uzdots trāpīgs jautājums ļauj saprast problēmu un nonākt pie risinājuma, un to izdara pati komanda. Tāpēc mums radās doma radīt instrumentu, kur ar jautājumu palīdzību vadītājs var strādāt ar komandu. Tālāk jau tematiskos blokus un jautājumus izstrādājām, liekot lietā savu pieredzi,» stāsta Gitāna. Anda piebilst, ka viņas arī vēlējās radīt tādu rīku, ko vadītāji paši var izmantot, jo bieži vien ir bijušas situācijās, kad konsultantes palīdzējušas jautājumos, kur patiesībā komandas pašas būtu tikušas galā. Lai gan reizēm vadītāji nezina, kā iesākt sarunu ar darbiniekiem, viņas uzskata, ka kārtis varētu palīdzēt.

Visu rakstu Jautājumos ir spēks lasiet 4. janvāra laikrakstā Dienas Bizness.

Komentāri

Pievienot komentāru