Mana pieredze: Iedarbināt mašīnu ar telefonu 

Viedpalīgs Ernest ir vairākas ierīces un mobilā lietotne, kas ļauj iedarbināt mašīnu un kontrolēt vārtus ar viedtālruņa starpniecību

Anda Asere, 21.09.2016
1/6

Foto: Ritvars Skuja, Dienas Bizness

Ideja par risinājumu, kas palīdzētu aizsargāt un izsekot transportlīdzekli un kontrolēt mājas un garāžas vārtus Ernest (SIA Valet & Knave) īpašniekam Artūram Pumpuram radās no paša pieredzes ikdienišķā situācijā: pirms diviem gadiem aukstā ziemas dienā «nomira» garāžas vārtu pults baterija, bet drīz pēc tam – mašīnas imobilaizers, un Artūram nācās palikt mājās. Viņš aizdomājās par to, cik gan muļķīgi, ka ar Skype starpniecību viedtālrunī var piezvanīt cilvēkam otrā pasaules galā, bet nevar atvērt garāžas durvis. «Telefons man vienmēr ir līdzi, tāpēc es sāku domāt, kā varētu izstrādāt tehnoloģiju, kas sastrādātos ar viedtālruni. Sadarbojos ar dažiem gudriem puišiem, kuri manu ideju padarīja reālu, un pēc diviem gadiem esam tirgū,» stāsta Artūrs.

Uzņēmumam ir četri produkti – divi imobilaizeri, no kuriem viens ir ar GPS izsekošanu, vārtu kontrolieris ar bluetooth tehnoloģiju un GPS sistēma automašīnas vai autoparku uzraudzībai. Mašīnas imobilaizers ar bluteooth tehnoloģiju nodrošina to, ka nevajag čipu, atslēgas, tikai telefonu, ar ko iedarbina mašīnu. Ierīce zina, vai konkrētais telefons pieder tās saimniekam, un, ja ne, mašīnu nevar izkustināt.

Visu rakstu Iedarbināt mašīnu ar telefonu lasiet 21. septembra laikrakstā Dienas Bizness.

Jaunākais izdevums