Mana pieredze: Jaunas ražotnes gaidās 

Lauvas tiesa Ette tete zīmola produkcijas nonāk ārvalstīs.

Elīza Grīnberga, speciāli DB, 23.1.2019
1/18

Publicitātes foto

SIA Snores īpašnieku Krišjāņa Šnores un Lindas Riekstiņas-Šnores bizness attīstās – viņu radītā Ette tete zīmola bērnu mēbeļu ražošana uzņem apgriezienus, un tuvākajā laikā SIA Snores plāno pārvākties uz jaunu ražotni. Ražošanu nāksies paplašināt, lai paspētu izsekot strauji augošajam pieprasījumam.

Lavīnveida process

Par pirmo veiksmīgo produktu – kāpslīti, ko iespējams transformēt par galdiņu, ideja radusies, apgrozoties jauno māmiņu aprindās. «Sākotnēji, kad piedzima puika, radās domas par mēbeļu ražošanu, vīrs toreiz izgatavoja viņam vienkāršu šūpuli, taču pēc tam, apgrozoties jauno māmiņu lokā, radās pirmās idejas par mēbeļu izgatavošanu, un rezultātā pēc meitas piedzimšanas mērķtiecīgi strādāju, lai varētu sākt savu biznesu,» stāsta L. Riekstiņa-Šnore.

Lasi laikraksta Dienas Bizness šīs dienas numuru elektroniski!

Sava biznesa sākšana nav bijis viegls lēmums, taču visi procesi noritējuši strauji, pašiem nācies tikai sekot attīstībai. Uzņēmuma dzimšanai un attīstībai lielākais stimuls bijis pirmais apstiprinātais biedrības Zied zeme līderprojekts. «Toreiz startējām kā fiziskas personas ar ideju, ka vēlamies kaut ko izgatavot. Zied zeme bija pieteikti trīs projekti, kuru virzītāji vēlējās iegādāties CNC frēzes, taču mūsu projekts acīmredzot bija vērtētājus uzrunājis, jo mums tika apstiprināts finansējums. Tiklīdz projekts tika apstiprināts, attīstība notika lavīnveidā – projekts tika novirzīts Lauku atbalsta dienestam (LAD), kas mums jautāja, kur mēs frēzi uzstādīsim, un deva mums mēnesi laika telpu atrašanai,» atceras uzņēmēja.

Meklējuši telpas, un paveicies atrast esošo vietu blakus Ikšķilei. «Var teikt, ka zvaigznes tajā brīdī sastājās veiksmīgi, jo iepriekšējie iemītnieki no telpām vēl nebija izvākušies, un mēs, tiklīdz uzzinājām par iespēju šeit ievākties, uzreiz pieteicāmies. Jāsaka, ka ar telpām ir liela problēma, sākotnēji ievācāmies tikai vienā daļā un pirmo pusotru gadu strādājām tajā, taču ražošanai kļuva par šauru. Vidēji lielākas platības atrast bija grūti, taču telpu īpašnieks pēc kāda laika piešķīra telpas tajā pašā kompleksā, nedaudz tālāk no esošās ražotnes,» atklāj L. Riekstiņa-Šnore. Tiklīdz ievākušies telpās, darbā pieņemts arī pirmais darbinieks. Uzņēmumā pašlaik kopā strādā 17 darbinieku, un pagaidām to skaits ir daudzmaz stabils. «Ar darbaspēka atrašanu pagaidām problēmu īsti nav, pēdējā pusgadā gan esam pieņēmuši vienu jaunu darbinieku, jo pašreiz ražošana esošajās telpās ir arī nostabilizējusies tā, ka nav īsti vietas vairs jauniem papildu darbiniekiem,» atzīst viņa.

Visu rakstu Jaunas ražotnes gaidās lasiet trešdienas, 23.janvāra laikrakstā Dienas Bizness! Lasi laikrakstu Dienas Bizness elektroniski!

No šīs sadaļas

Vēl pirms diviem gadiem Pārdaugavā, Robežu ielas koka namā, čakli strādāja vietējais...

Lāzerpeintbola parka Laserdog izveidotāji Miķelis Ziemelis un Toms Bergmanis, neskatoties uz ķibelēm,...

Bizness balstās uz laimīgiem un smaidīgiem apmeklētājiem, tāpēc SIA Kairi saimnieki neslēpj...

No meitu un mammu kleitu komplektu kolekcijas apģērbu zīmols Linden Leaf pārorientējas...

Lai palielinātu klientu skaitu, «Zaļais gurķis» nolemj pārcelties uz centru....

Ne visiem katru dienu ir stunda laika pusdienām restorānā, tāpēc Liene Kuplā...

Rīgas Meža ielas Street Burgers vadītājs Kristaps Fridrihsons atvēris savu ēdināšanas vietu...

Porcelāns ir pats kaprīzākais un vienlaikus cēlākais materiāls ar visilgāko mūžu, lepojas...

Siguldietis Elvijs Vībots malku izmanto ne tikai kurināšanai; no skaistākajām pagalēm viņš...

Sociālās jomas aktīviste Tatjana Tarasova Liepājā plāno attīstīt sociālo uzņēmumu, atverot...