Mana pieredze: Savaldīt stiklu 

Linda Zalāne, 15.1.2018
1/8

Ernests Vītiņš

Foto: Ritvars Skuja, Dienas Bizness

SIA Ernesto Design mākslinieciskās izteiksmes līdzeklis ir stikls, no kura tiek veidoti estētiski kapu pieminekļi, dažādi interjera, eksterjera elementi.

Mākslas objektu idejas autors un stikla meistars ir Ernests Vītiņš, kurš pamata iemaņas, kā strādāt ar stiklu, ieguva, studējot Latvijas Mākslas akadēmijā. «Ir lietas, kuras dzīvē var iemācīties pašmācības ceļā, bet strādāšana ar stiklu nav šajā kategorijā. Bakalaura studijas beidzu krīzes zemākajā punktā, 2009. gadā, bet maģistrantūru – 2011. gadā. Visu krīzes laiku akadēmijā pētīju un izzināju stikla kā materiāla potenciālu. Doma bija attīstīt biznesu, bet situācija valstī nebija labvēlīga uzņēmējdarbībai, lai piesaistītu finansējumu un domātu par preču, kas ir stipri virs vidējās cenas, ražošanu,» atminas SIA Ernesto Design stikla mākslinieks E. Vītiņš.

Līdz šim E. Vītiņa paveikto darbu portfelī ir iespaidīgais stikla laikmetīgās mākslas objekts Dabā, kas apskatāms Latvijas Universitātes (LU) Dabaszinātņu akadēmiskajā centrā. Lielā formāta skulptūru veido gaismās mirdzoši stikla stabi, kas raisa asociāciju ar koku stumbriem. LU Dabaszinātņu centram E. Vītiņš veidojis arī stikla plāksni un trīs vairākus tūkstošus kilogramu smagus solus, kas bija arī Design Isle 2017 iesniegto darbu sarakstā. «Koku veidošanas process ilga deviņus mēnešus, kad tapa 16 vairāk nekā piecus metrus augsti stabi. To viducī ir caurums, lai no aizmugures radītais apgaismojums veidotu gaismas spēli. Tāpat stabos ir iestrādāts stienis, kas ir kā papildu drošības elements. Stikla griezuma līnija bija vairāk nekā 20 km gara, tā tika divas reizes ar rokām noslīpēta. Šķita, ka tik apjomīgs objekts dos lielāku rezonansi, bet vismaz pagaidām konkrētu atgriezenisko saiti neesmu saņēmis,» atzīst E. Vītiņš.

Savu uzņēmumu viņš nolēma dibināt tad, kad pabeidza maģistrantūras programmu, kurā bija veicis pētījumu par monumentālām stikla skulptūrām krāvuma tehnikā. Pēc akadēmijas beigšanas pamatīgs darbs notika pētniecības un eksperimentu ziņā, kas prasīja kapitālu. «No uzņēmējdarbības principu skatpunkta, es visu izdarīju nepareizi un, iespējams, tāpēc uzņēmuma attīstība līdz šim notiek tik lēni. Biju pārāk pozitīvi noskaņots, jo domāju, ka, radot unikālu produktu, tā virzība tirgū notiks viegli un plūstoši, bet būtībā visa pamatā ir tas, cik spēcīgu mārketingu uzbūvē, kā piesaisti finanses. Nolūkā sakārtot uzņēmuma finansiālo pusi, komandai piesaistīju finansistu Ernestu Roni, kurš ir uzņēmuma īpašnieks,» teic E. Vītiņš. Uzņēmuma attīstībai savulaik piesaistīts finansējums no Altum, Atspēriens un biznesa inkubatora Creative Andrejsala.

Tevi varētu interesēt

Šogad apritēs pieci gadi, kopš Kristīne Baranovska kļuva par Kalvenes kafejnīcas un...

SIA Enme ir izstrādājusi personāla vadības rīku, kas ļauj vadītājiem izprast un...

Somai jābūt tādai, lai tā labi kalpotu – to varētu nēsāt ilgi...

Kristofers Kozlovskis vēlas padarīt cilvēkus laimīgākus, palīdzot viņiem dzīvot tīrā un sakoptā...

Jana Štūlberga savu biovistu biznesu izplānoja Norvēģijā un dzimtajā Alsungā atgriezās jau...

Nepalaid garām

LR Ģenerālprokuratūra, izmeklējot lietu par it kā 50 miljonu eiro naudas atmazgāšanas...

Eiropas Savienības prioritātes ir mainījušās. Tuvākajā laikā var sākt mainīties Eiropas ekonomiskie...

"Dienas Bizness" sadarbībā ar "Lursoft" ik gadu izdod zīmola izdevumu "TOP 500",...

No šīs sadaļas

Kaņepēs ir spēks, intervijā DB saka Dailes teātra aktieris Ivars Auziņš, kurš jau septiņus gadus vada kaņepju pārstrādes uzņēmumu Transhemp.

Ilgtermiņā IT uzņēmuma Fjord Software mērķis ir izveidot iekšēju inkubatoru, kur attīsta...

Šogad apritēs pieci gadi, kopš Kristīne Baranovska kļuva par Kalvenes kafejnīcas un...

SIA Enme ir izstrādājusi personāla vadības rīku, kas ļauj vadītājiem izprast un...

Somai jābūt tādai, lai tā labi kalpotu – to varētu nēsāt ilgi...

Kristofers Kozlovskis vēlas padarīt cilvēkus laimīgākus, palīdzot viņiem dzīvot tīrā un sakoptā...

Šobrīd somu jomā aktuālas ir lakoniskas detaļas, labi materiāli un ērtība, tieši...

Lai gan Latvijā kafiju neaudzē, te ir labas kafijas grauzdēšanas tradīcijas; grauzdētavas...

Sociālajiem uzņēmumiem Latvijā šobrīd ir tik lielas iespējas kā nekad agrāk...

EazyBI programmatūra palīdz izvērtēt uzņēmuma darbinieku efektivitāti un to lieto visā pasaulē...