Mantiniece Lūse pārdevusi savas daļas Ruks Cēsu gaļas kombinātā

2011. gada 05. augusts plkst. 10:43
Sadaļa: Pārtika
Dalies ar šo rakstu

A/s Ruks Cēsu gaļas kombināts kontrolpaketes mantiniece Līvija Lūse pārdevusi savas daļas uzņēmumā.

Uzņēmuma valdes loceklis Jānis Bāliņš DB sacīja, ka uzņēmuma akciju kontrolpaketes mantiniece Līvija Lūse savas daļas pārdevusi un jaunais īpašnieks ir SIA Zemeka no Lielvārdes. SIA Zemeka iegādājusies gaļas kombināta akciju kontrolpaketi, kļūstot par lielāko īpašnieku. Oficiāli īpašnieku maiņa Komercreģistrā nav reģistrēta - saskaņā ar kompānijas dalībnieku sarakstu joprojām a/s kontrolpaketes īpašnieks ir 2006. gadā mirušais Juris Lūsis. Jāpiebilst gan, ka datu bāzei par a/s akcionāriem ir uzziņas raksturs un nav juridiska spēka.

Pēdējās izmaiņas Komercreģistrā liecina, ka no a/s Ruks Cēsu gaļas kombināts valdes atbrīvota valdes priekšsēdētāja Līvija Lūse, savukārt no padomes atbrīvoti Ģirts Krūmiņš un Tatjana Semjonova. Valdē turpmāk darbosies valdes locekļi Jānis Bāliņš, Anda Bundža un Oskars Dzilna, bet valdi vadīs tās priekšsēdētājs Ingus Kasparāns. Savukārt par padomes priekšsēdētāju apstiprināts Oskars Liepiņš, bet par viņa vietnieku Uldis Papāns.

A/s Ruks Cēsu gaļas kombināts pērno gadu pabeidzis ar 1,37 miljonu Ls apgrozījumu, kas ir teju divas reizes mazāks, nekā 2009. gadā, kad uzņēmums strādāja ar 2,5 miljonu Ls apgrozījumu. Savukārt uzņēmuma zaudējumi pieauguši no 241 tūkstoša Ls 2009. gadā līdz 252 tūkstošiem 2010. gadā.

SIA Zemeka vienīgais īpašnieks ir Oskars Liepiņš, liecina Lursoft dati. Kompānija specializējusies graudaugu, pākšaugu un eļļas augu sēklu un citu kultūru audzēšanā. Pērno gadu Zemeka pabeigusi ar 523 tūkstošu Ls apgrozījumu, kas, salīdzinot ar 2009. gadu, pieaudzis teju trīs reizes un 52 tūkstošu Ls peļņu, kas ir par 35 tūkstošiem Ls vairāk, nekā iepriekš.

 Jāatgādina, ka 2008.gada janvārī Garkalnes novada Priedkalnē tika nošauts Cēsu gaļas kombināta Ruks un a/s Jelgavas gaļas kombināts vadītājs Aigars Lūsis, kuram piederēja vairāki no tēva Jura Lūša mantoti uzņēmumi. 


Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām