Jaunākais izdevums

Britu zīmols Marks&Spencer slēgs veikalu tirdzniecības centrā Domina Shopping, informē uzņēmuma pārstāvji.

Veikals tiks slēgts 3.septembrī un Latvijā vairs nebūs šī zīmola veikala. Kompānija skaidro, ka tās dāvanu kartes pēc minētā datuma vairs nevarēs izmantot Latvijā, bet tās varēs izpirkt veikalos Lietuvā, Igaunijā, Polijā, Slovākijā un Čehijā.

Veikals Domina Shopping tika atvērts 2006.gadā.

Jaunākie dati liecina, ka Marks&Spencer piedzīvojis smagāko apģērbu tirdzniecības apjomu kritumu kopš 2008.gada. Kritums par 8,9% apģērbu un mājas preču segmentā bija lielāks nekā prognozēja analītiķi.

Jaunais kompānijas vadītājs Sīvs Rovs uzsvēris, ka preču cenas ir pārāk augstas un daudzi gaida, kad tām tiks piemērotas speciālās atlaides. Pērn vairāk nekā 40% no kopējā apģērbu skaita tika pārdoti tieši akciju laikā. Vadītājs uzsvēris, ka šis cikls ir jālauž, jo tas iedragā biznesu.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Lielbritānijas mazumtirdzniecības tīkla Marks&Spencer pirmā pusgada peļņa ievērojami samazinājusies, tādēļ uzņēmums paziņojis par restrukturizācijas programma, kas ietver veikalu slēgšanu 10 starptautiskajos tirgos un Lielbritānijā, raksta MarketWatch.

Kompānijas peļņa pirms nodokļiem sarukusi par 19% līdz 231,1 miljonam mārciņu, bet apgrozījums pakāpies par 0,9% līdz 4,99 miljardiem mārciņu.

Marks&Spencer darbības rādītāji ceturkšņu griezumā svārstās, taču kopumā labākus rezultātus uzrāda pārtikas veikali, bet sliktākus – apģērbu un mājsaimniecības preču biznesa daļa.

Otrdien kompānija sacīja, ka nākamo piecu gadu laikā slēgs 60 apģērbu un mājsaimniecības preču veikalus Lielbritānija, taču turpinās palielināt pārtikas preču veikalu skaitu.

Kompānija plāno slēgt 53 veikalus 10 tirgos – Ķīnā, Francijā, Beļģijā, Igaunijā, Ungārijā, Lietuvā, Nīderlandē, Polijā, Rumānijā un Slovākijā, jo aizvadītajā gadā šie tirgi uzņēmumam radīja zaudējumus 45 miljonu mārciņu apmērā un saskaņā ar kompānijas pārstāvju teikto, daudzi no šiem tirgiem rada zaudējumus jau vismaz piecus gadus.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Lielbritānijas mazumtirgotājs «Marks&Spencer» pagājušajā biznesa gadā, kas noslēdzās martā, strādāja ar 24,7 miljonu sterliņu mārciņu (28 miljonu eiro) tīro peļņu un tas ir par gandrīz 80% mazāk nekā pirms gada, teikts trešdien publiskotajā kompānijas paziņojumā.

Peļņas kritums galvenokārt tiek skaidrots ar restrukturizācijas izdevumiem.

Tikmēr «Marks&Spencer» tirdzniecības apjoms kopumā biznesa gadā palielinājies par 0,7% - līdz 10,7 miljardiem mārciņu.

Uzņēmums norāda, ka restrukturizācijas izdevumi sasnieguši 321,1 miljonu mārciņu.

«Marks&Spencer» trešdien arī paziņoja, ka Lielbritānijā kopumā tiks slēgti vairāk nekā 100 veikali, kompānijai turpinot restrukturizācijas programmu.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Lielbritānijas mazumtirgotājs "Marks&Spencer" pirmdien paziņoja, ka varētu likvidēt līdz pat 950 vadīšanas un administrēšanas darbavietas, ņemot vērā koronavīrusa pandēmijas izraisīto ienākumu kritumu.

Uzņēmums norāda, ka tā darbību negatīvi ietekmējusi piespiedu kārtā īstenotā veikalu slēgšana, kas no 23.marta ilga gandrīz trīs mēnešus. "Marks&Spencer" maijā pavēstīja, ka peļņa pagājušajā biznesa gadā, kas noslēdzās martā, samazinājusies par gandrīz 50% un uzņēmums būs spiests samazināt izdevumus.

Pirmdien kompānija paskaidroja, ka ieplānotā darbavietu likvidēšanu ir daļa no izmaksu samazināšanas plāna.

Komentāri

Pievienot komentāru
Pasaulē

Lielbritānijas firmu vadītāji brīdina par Brexit draudiem darbvietām

LETA--AFP, 23.02.2016

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Vairāk nekā trešdaļas Lielbritānijas lielāko firmu vadītāji otrdien kopīgā vēstulē aicinājuši vēlētājus referendumā balsot par valsts palikšanu Eiropas Savienībā (ES), brīdinot, ka tā dēvētais Brexit apdraudētu darbvietas.

Apmēram 198 uzņēmumu vadītāji, tostarp BAE Systems direktoru padomes priekšsēdētājs Rodžers Karrs, naftas kompānijas BP ģenerāldirektors Bobs Dadlijs un Pirmās formulas (F1) komandas McLaren vadītājs Rons Deniss, laikrakstā The Times publicētajā vēstulē atbalstījuši Lielbritānijas premjerministra Deivida Kamerona panākto vienošanos par ES reformēšanu.

«Pēc premjera atkārtotajām sarunām mēs uzskatām, ka Lielbritānijai ir labāk palikt reformētā Eiropas Savienībā,» raksta vēstules autori, piebilstot, ka Kamerons ir panācis apņemšanos uzlabot bloka konkurētspēju.

«Mēs uzskatām, ka aiziešana no ES atbaidītu investīcijas, apdraudētu darbvietas un pakļautu ekonomiku riskam,» teikts vēstulē, kuras autoru vadītajos uzņēmumos kopā ir nodarbināti apmēram 1,2 miljoni cilvēku.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Kādreizējais modes magnāts Pjērs Beržē trešdien nopēlis modes dizainerus, kuri ražo musulmaņu apģērbus un galvassegas, jo tie piedaloties «sieviešu paverdzināšanā».

Franču uzņēmējs savulaik bija modes leģendas Īva Senlorāna biznesa partneris.

Viņš kritizē modes zīmolus, kas sākuši ražot īpaši musulmaņu tirgum paredzētus apģērbus, sekojot itāļu modes nama Dolce&Gabbana paraugam.

«Es esmu sašutis,» viņš norāda intervijā franču radiostacijai Europe 1. «Māksliniekiem nevajadzētu būt nekādai darīšanai ar islāma modi. Dizaineru darbs ir padarīt sievietes skaistākas, dot viņām brīvību, nevis sadarboties ar diktatūru, kas uzspiež tādu riebīgu lietu, kas sievietes paslēpj un liek viņām dzīvot slepenu dzīvi.»

«Atsakieties no naudas un saglabājiet principus,» aicina uzņēmējs.

Komentāri

Pievienot komentāru
Pasaulē

Lielbritānijas mazumtirgotājs BHS tiks likvidēts; apdraudēti 11 000 darbavietu

LETA, 03.06.2016

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Lielbritānijas mazumtirdzniecības uzņēmums BHS pārtrauks darbību, darbu zaudējot līdz 11 000 cilvēku, ceturtdien paziņoja kompānijas maksātnespējas administratori.

BHS, kas pārdod apģērbu, pārtikas produktus un mājsaimniecības preces, nav spējis konkurēt ar tādiem tradicionāliem uzņēmumiem kā Marks&Spencer un interneta gigantiem kā Amazon, piedzīvojot ievērojamu tirgus daļas kritumu.

Administratori norāda, ka 88 gadus vecā uzņēmuma 163 veikalos tuvāko nedēļu laikā tiks īstenota preču izpārdošana pirms to slēgšanas.

Kopumā apdraudēti 11 000 darba vietu, no kuriem 8000 ir BHS darbinieki, kas, visticamāk, tiks atlaisti.

Neskatoties uz administratoru un BHS vadības pūliņiem, vienošanos par biznesa pārdošanu nav izdevies panākt, vēsta administratori.

BHS pagājušajā mēnesī pieaicināja ārēju palīdzību, lai censtos glābt uzņēmumu no iespējamas likvidēšanas.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Lielbritānijas mazumtirgotājs Marks &Spencer, kura valdes priekšsēdētājs ir Arčijs Normans, pagājušajā biznesa gadā,kas noslēdzās šogad martā, strādāja ar 24,7 miljonu sterliņu mārciņu (28 miljonu eiro) tīro peļņu, un tas ir par gandrīz 80% mazāk nekā pirms gada. Peļņas kritums galvenokārt tiek skaidrots ar restrukturizācijas izdevumiem.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Zemo cenu aviokompānija Ryanair pavēstījusi, ka tās tīmekļa vietni jaunākās akcijas laikā kopumā apmeklējuši vairāk nekā 25 miljoni cilvēku.

Cyber Week atlaižu akcijas laikā tīmekļa vietnē varēja iegādāties aviobiļetes par izdevīgākām cenām lidojumiem no janvāra līdz maijam. Ryanair salīdzina, ka, piemēram, mazumtirgotāja Marks & Spencer tīmekļa vietne šādu apmeklējumu sasniedz mēneša laikā, bet futbola komandas Milānas Internazionale tīmekļa vietne - gada laikā.

Otrdien, 20. novembrī reģistrēts visu laiku lielākais tīmekļa vietnes apmeklējums dienas laikā - vairāk nekā 5,5 miljoni apmeklētāju. Ryanair patīk salīdzināt, ka tas ir lielāks rādītājs nekā iedzīvotāju skaits Norvēģijā.

Ņemot vērā labos rādītājus, Ryanair pieņēmusi lēmumu akciju pagarināt.

Komentāri

Pievienot komentāru