Maršrutā Ventspils - Nīneshamna sāk kursēt jauns prāmis

2011. gada 03. janvāris plkst. 8:49
Autors: Vēsma Lēvalde
Sadaļa: Citas ziņas
Dalies ar šo rakstu

No 3. janvāra maršrutā Nīneshamna-Ventspils sāk kursēt jauns prāmis Scotish Viking. Tas ir ievērojami ietilpīgāks nekā līdz šim kursējušais prāmis. Tas darīts, lai apmierinātu augošo pieprasījumu kravu un pasažieru pārvadājumiem. Db. lv jau rakstīja, ka  kuģniecības uzņēmums Scandlines plānoja iesaistīt satiksmē uz Ventspili jaunu kuģi, kas palielinās pārvadājumu jaudu par 30%.

Nomātais kravas-pasažieru prāmis Scottish Viking kursēs maršrutā Nīneshamna-Ventspils, veicot piecus braucienus nedēļā turp un atpakaļ. Prāmis Scottish Viking ir būvēts 2009.gadā Visentini kuģu būvētavā Itālijā. Kuģa garums ir 186,5 metri, prāmis var uzņemt 120 treilerus un 489 pasažierus. Pasažieru rīcībā ir pavisam 107 dažādas klases kajītes un 57 sēdvietas uz klāja. Uz prāmja Scottish Viking ir arī restorāns, bārs un veikals.

Savukārt motorkuģis Ask, kas kursēja līdz šim maršrutā Nīneshamna-Ventspils, ar 2011.gada janvāri tiks izmantots maršrutā Traveminde - Liepāja. Tas nomainīs motorkuģi Kaunas. Kuģis Urd arī turpmāk kursēs maršrutā Traveminde-Ventspils pēc līdzšinējā saraksta.
 
Scandlines ir dibināta 1998.gadā un ir viens no lielākajiem kuģniecības uzņēmumiem Eiropā. Scandlines gadā pārvadā 13 miljonus pasažieru, trīs miljonus vieglo automobiļu un 750 tūkstošus kravas automobiļu un treileru.