Nodokļi

Martinsons izgāž Skujiņu

Anita Kantāne/Rūta Kesnere/Māris Ķirsons, 08.06.2018

Finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola un Valsts ieņēmumu dienesta ģenerāldirektora amata kandidāts Māris Skujiņš

Foto: Evija Trifanova/LETA

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

«Melu kampaņas organizatori un tās tiražētāji medijos ir uzvarējuši,» tā paziņojumu par savas kandidatūras atsaukšanu uz VID ģenerāldirektora amatu iesāk Māris Skujiņš, par kura apstiprināšanu amatā valdībai būtu bijis jālemj nākamās otrdienas sēdē. Taču iecerēto scenāriju ar kājām gaisā sagrieza mediji, kā rezultātā vairāki koalīcijas partneri savu atbalstu M. Skujiņam nākamotrdien nesolīja.

Neatnāk uz interviju

Vēl trešdien M. Skujiņš solīja, ka sniegs interviju DB, kurai bija jānotiek vakar un kurā skaidros visus neērtos jautājumus. Vakar intervija vispirms tika pārcelta, tad atcelta pavisam. M. Skujiņu kā piemērotāko kandidātu šim amatam atzina konkursa komisija, kuru vadīja Valsts kancelejas direktors Jānis Citskovskis. Šo kandidātu apstiprināšanai valdībā virzīja finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola. Tagad ministre paziņojusi, ka vajadzēs rīkot jaunu VID vadītāja amata konkursu. Pēc paziņojuma, ka konkursa komisija VID amatam izvirzījusi M. Skujiņu, laikrakstā Diena parādījās ziņa, ka viņš ir bijis finanšu direktors koģenerācijas projektu attīstītājā Energo Capital. Kā galvenie Energo Capital attīstīto koģenerācijas projektu investori bijuši skandalozais uzņēmējs Māris Martinsons un bijušais Parex bankas līdzīpašnieks Viktors Krasovickis. Rezultātā projekts bijis neveiksmīgs un uzņēmums izgājis maksātnespējas procesu, un palicis valstij parādā nenomaksātos nodokļus. M. Skujiņš Energo Capital amatu ieņēmis no 2012. gada februāra līdz oktobrim. Protams, ka šis fakts lika uzdot jautājumus par Skujiņa saistību ar Martinsonu un Krasovicki. Turklāt jautājumi radās ne tikai presei, savu atbalstu kandidātam nesolīja arī Vienotība un Latvijas Reģionu apvienība.

Saistību neatzīst

Valsts kancelejas direktors Jānis Citskovskis paziņoja, ka nolēmis vērsties Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojā, kā arī Drošības policijā, lai presē izskanējušās aizdomas un apstākļus vēlreiz pārbaudītu. Diena vēsta, ka pats M. Skujiņš teicis, ka ar M. Martinsonu nav nedz ticies, nedz komunicējis. «Es nezināju to, kas man nebija jāzina, es nepārvaldīju finanšu plūsmas, ar to nodarbojās citi cilvēki. Finanšu direktora amats bija amata nosaukums, par kuru vienojāmies, ka tas «smuki skan»,» laikrakstam norādījis Skujiņš. Tajā pašā laikā šis arguments nepārliecināja vienu no koalīcijas partneriem – Vienotību, kuras ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens uz TV 3 uzdoto jautājumu, vai M. Skujiņam izdevās kliedēt bažas, atbildēja: «Nē, tādēļ mūsu lūgums šobrīd valdības vadītājam ir nevirzīt šo kandidatūru līdz pilnīgai situācijas noskaidrošanai.» Savu lēmumu atbalstīt M. Skujiņu pagaidām nebija pieņēmuši arī nacionāļi. Iespējams, M. Skujiņš saprata, ka gaidāmajā valdības sēdē apstiprināts amatā netiks, tādēļ nolēma jau laicīgi savu kandidatūru atsaukt pats.

Visu rakstu Martinsons izgāž Skujiņu lasiet 8. jūnija laikrakstā Dienas Bizness.