Maskavas ielā būs pirmā "novieto un brauc" stāvvieta

2007. gada 22. maijs plkst. 11:41
Autori:
Dalies ar šo rakstu

Rīgas domes Satiksmes un transporta lietu komiteja atbalstījusi ieceri iznomāt zemes gabalu Maskavas ielas un Ikšķiles ielas krustojumā SIA Marno J tirdzniecības centra paplašināšanai un "novieto un brauc" (park&ride) stāvvietas izveidošanai. Rīgā pašlaik esot rezervētas 19 vietas šādu stāvvietu izveidei.

Marno J paredzējis izveidot "novieto un brauc" sistēmas stāvvietu 750 automašīnām par saviem līdzekļiem. Rīgas pašvaldības SIA Rīgas satiksme ir piekritusi nodrošināt šo stāvvietu ar autobusu satiksmi. Saskaņā ar Rīgas domes sniegto informāciju portālam Db.lv "šai autostāvvietai vajadzētu būt bezmaksas". Taču automašīnu drošība, kas tiks atstātas šajā autostāvvietā diez vai tikšot garantēta. Kā Db.lv paskaidroja Rīgas domes pārstāvis Dzintars Zaļūksnis, "kaut kāds sargs jau tur droši vien būs", taču viņš akcentēja, ka Rīgā neesot neviena stāvvieta, kurā tiktu garantēta atstāto automašīnu drošība. Viņš norādīja, ka arī automašīnu, kuras ir atstātas uz ielas, drošība ir nosacīta.

Patlaban notiekot stāvvietas "novieto un brauc" projektēšana arī Vienības gatvē pie Graudu ielas. Tomēr šogad nez vai šis projekts tikšot pabeigts.

Komitejas priekšsēdētājs Andrejs Požarnovs (TB/LNNK) uzskata, ka ir lietderīgi kombinēt "novieto un brauc" stāvvietas ar tirdzniecības centriem: "Cilvēkam tas ir ļoti ērti: viņš atstāj savu auto stāvvietā, ar autobusu aizbrauc uz centru, bet pirms došanās mājās tepat blakus stāvvietai var iegādāties vajadzīgās lietas."   

Kā norādīja Dz. Zaļūksnis, jau tagad daļa iedzīvotāju savas automašīnas atstāj pie Rīgā esošajiem tirdzniecības centriem, tādēļ noritot sarunas arī par turpmāku sadarbību ar SIA Marno J.
 

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām