Maskavas tiesa piespriež divu mēnešu arestu Heliopark Group īpašniekam Gusakovam 

Maskavas pilsētas Tagankas rajona tiesa uz diviem mēnešiem ļāvusi arestēt Krievijas viesnīcu tīkla Heliopark Group dibinātāju un īpašnieku Aleksandru Gusakovu.

LETA, 09.10.2015

Pret Gusakovu ierosināta krimināllieta par krāpniecību saistībā ar faktu, ka viņš sava biznesa attīstīšanai paņēmis aizdevumu 26 miljonu dolāru apmērā, taču šo naudu iztērējis personīgiem nolūkiem.

Izmeklēšanas sākumā tiesa Gusakovam nepiesprieda apcietinājumu un paturēja viņu brīvībā pret parakstu par neizbraukšanu no valsts. Taču, uzņēmējs, uzzinot, ka viņam varētu šis drošības līdzeklis tikt nomainīts uz arestu, nolēma no valsts izbraukt.

Vnukovas lidostā Gusakovu aizturējuši operatīvās vienības darbinieki un nodevuši viņu tiesībsargājošajām iestādēm. Tagankas tiesa nolēmusi mainīt viņam noteikto drošības līdzekli - neizbraukšanu no valsts - pret arestu uz diviem mēnešiem.

Kā ziņots, Krievijas viesnīcu tīkls Heliopark Hotels & Resorts parakstījis līgumu ar SIA Park Hotel Kemeri par sanatorijas Ķemeri tehnoloģisko atbalstu un paziņojis pirmos plānus par objekta rekonstrukciju. Ieguldījumi sanatorijas rekonstrukcijā būs līdz 20 miljoniem eiro.

Ķemeru sanatorija Krievijas pilsonim Aleksandram Gusakovam piederošās SIA Park Hotel Ķemeri īpašumā oficiāli nonāca šā gada 6.februārī, kad tiesa apstiprināja cesijas darījumu starp sanatorijas pircēju SIA Arhiidea un SIA Park Hotel Ķemeri. Līdz ar to Arhiidea visas savas prasījuma tiesības cedējusi Park Hotel Ķemeri, kas pērn rudenī izsolē apliecināja savu gatavību iegādāties Ķemeru sanatoriju, taču noteiktajā laikā nesamaksāja par pirkumu, līdz ar to izsole tika atzīta par nenotikušu.

Arhiidea atbildība turpmāk būs sanatorijas atjaunošanas projekta īstenošana - projekta audits un pārprojektēšana atbilstoši jaunā īpašnieka vajadzībām.

SIA Park Hotel Ķemeri reģistrēta 2014.gada 16.septembrī. Uzņēmuma vienīgais īpašnieks ir Krievijas pilsonis Gusakovs, kurš ir arī viesnīcu ķēdes Heliopark Group dibinātājs un īpašnieks. Firmas.lv informācija liecina, ka līdz 2014.gada 20.oktobrim Gusakovs bija vienīgais Park Hotel Ķemeri valdes loceklis, bet 20.oktobrī par otru uzņēmuma valdes locekli iecelts Andrejs Danengiršs. Saskaņā ar Valsts ieņēmumu dienesta informāciju uz 2015.gada 1.janvāri Danengiršs bija 12. lielākais nodokļu parādnieks valstī un piektais lielākais parādnieks starp privātpersonām. Danengirša nodokļu parāds ir 3,47 miljoni eiro.

Internetā atrodamā informācija liecina, ka Gusakovs ir 2000.gadā dibinātās viesnīcu ķēdes Heliopark Group dibinātājs un īpašnieks. Patlaban Heliopark Group ietilpst 11 strādājošas viesnīcas Krievijā un Vācijā, vēl trīs viesnīcu projekti atrodas realizācijas stadijā. Kopumā šajās viesnīcās ir 1500 numuri. Grupā ietilpst arī kūrortviesnīcas Bādenbādenē Vācijā un Krasnajā Poļanā Krievijā.

 

Tevi varētu interesēt

Aptuveni piecos gados degradētā Ķemeru teritorija varētu piedzīvot pārmaiņas, kļūt pievilcīga...

Ķemeru sanatorijas pirkums ticis veikts nevis Krievijas pilsoņa, Aleksandra Gusakova, bet gan...

Nepalaid garām

Ja valsts eksperts apgalvo, ka šķeldu ceļa uzturēšana izmaksās 10 miljonus nākamo...

Eiropas Savienības prioritātes ir mainījušās. Tuvākajā laikā var sākt mainīties Eiropas ekonomiskie...

Igauņi pirmie pārgāja uz dabasgāzes izmantošanu sabiedriskajā transportā un Tallinā gandrīz...

"Dienas Bizness" sadarbībā ar "Lursoft" ik gadu izdod zīmola izdevumu "TOP 500",...

No šīs sadaļas

Rīgas domes Satiksmes departaments informē, ka sakarā ar slogošanas darbiem no 10....

Tallinā vēstnieks Igaunijā Juris Bone 9. oktobrī atklāja Rīgas mūsdienu arhitektūrai veltītu...

Pēc kāpuma iepriekšējos divos ceturkšņos, šī gada trešajā ceturksnī...

Dzelzceļa pasažieru infrastruktūras modernizācijas projekta ietvaros Latvijas dzelzceļš...

Līdzās Jēkabpils reģionālai slimnīcai 8.oktobrī durvis vēris Magnētiskās rezonanses (MR) centrs....

Ministru kabinets (MK) rosina mainīt termiņuzturēšanās atļauju (TUA) izsniegšanas...

Šodien VAS Valsts nekustamie īpašumi (VNĪ) rīkotajā izsolē par 1,054 miljoniem eiro...

Pieejami zemesgabali labās vietās, būvizmaksu samazināšanās, kas novērota pēdējos gados,...

Jauno projektu dzīvokļu cenas 2015. gadā samazinājušās par 9%, kas saistīts ar...

Dabas aizsardzības pārvalde (DAP) Eiropas Savienības Kohēzijas fonda projekta ietvaros šogad...