Matīss: airBaltic atgriežoties peļņā, palielinājusies investoru interese

2014. gada 04. februāris plkst. 10:36
Autors: Nozare.lv
Dalies ar šo rakstu

Investoru interese par Latvijas nacionālo aviokompāniju airBaltic ir palielinājusies. Pēc tam, kad airBaltic pagājušo gadu noslēdza ar peļņu, tā ir kļuvusi par dzīvotspējīgu kompāniju, skaidrojot investoru intereses pieaugumu, šorīt intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam Rīta Panorāma sacīja satiksmes ministrs Anrijs Matīss.

Viņaprāt, ir īstenojams valdības deklarācijā ietvertais solījums vēl šogad piesaistīt airBaltic investorus kompānijas turpmākai izaugsmei. Galvenais traucēklis, kas var aizkavēt investora piesaisti, šobrīd esot tiesvedību riski.

Matīss neatklāja, cik un kādas kompānijas izteikušas vēlmi runāt ar valdību par investīcijām airBaltic, tomēr norādīja, ka starp tām ir gan finanšu, gan stratēģiskie investori. To vidū neesot Eiropas kompāniju.

airBaltic ir akciju sabiedrība, kas dibināta 1995.gadā. Galvenais akcionārs ir Latvijas valsts ar 99,8% akciju.

Jau ziņots, ka 2012.gada sākumā airBaltic paziņoja par biznesa pārveides plānu, lai atgrieztu aviokompāniju pie peļņas un ilgtspējīgas turpmākās attīstības.

2013. gada deviņos mēnešos airBaltic strādāja ar tīro peļņu vairāk nekā pusmiljona latu apmērā, salīdzinot ar iepriekšējā gada deviņu mēnešu zaudējumiem 18,78 miljonu latu apmērā. Gada trešajā ceturksnī jau tika sasniegta tīrā peļņa 9,28 miljonu latu apmērā.

Ar peļņu noslēgts arī 2013.gads kopumā, taču precīzi dati vēl nav publiskoti.
 

Dalies ar šo rakstu
Atslēgvārds

Populārākās ziņas

Nepalaid garām